BeatsX почнува да достигнува некои физички американски продавници

ОтчукувањаX Тие не се AirPods, но има и луѓе кои со нетрпение ги очекуваа: по неколку месеци доцнење, ОтчукувањаX, Новите Bluetooth слушалки на Apple, почнаа да пристигнуваат во некои физички продавници во Newујорк. Како што беше случај во раните денови кога можевме да ги купиме AirPods, BeatsX исто така пристигнуваат во ограничени количини, па заинтересираните треба да побрзаат ако не сакаат да чекаат уште неколку недели за да го купат новиот Bluetooth на Beats слушалки.

Денес во понеделник наутро во Соединетите држави, корисниците кои живеат во Менхетен, NY, тие се разбудија со изненадувањето да видат како BeatsX беше достапен во некои продавници на Apple. Слушалките првично се појавија во продавниците Upper West Side и Upper East Side, но подоцна тие станаа достапни и во продавницата West 14th Street. Проблемот е во тоа што акциите истекуваа скоро веднаш, не се знае дали затоа што навистина се продадоа многу добро или имаше грешка.

BeatsX се појавуваат во ограничени количини

Како AirPods, BeatsX беа најавени заедно со iPhone 7 во септември и тие исто така претрпеле разни одложувања. Новите слушалки Bluetooth / Beats со Bluetooth го имаат истиот W1 процесор што го користат AirPods, така што на почетокот не би било неразумно да се мисли дека дел од одложувањата се предизвикани од процесорот што им дава одредена интелигенција на најновите слушалки. Или, така би можеле да помислиме ако не беше затоа што, пред AirPods и BeatsX, беа ослободени и два уреди кои користат W1: Beats Solo3 Wireless и Powerbeats 3. Процесорот W1 се користи, меѓу другото, за поедноставување на врските Bluetooth помеѓу слушалките и уредите на кои ги поврзуваме.

Иако ништо не уверува дека BeatsX ќе се појави во повеќе продавници во следните неколку часа, доколку се случи ова, ќе вреди заинтересираните да побрзаат и да направат купување што е можно поскоро. Еден пациент корисник ви кажува, чекајќи да го прими неговиот AirPods.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.