CordDock, минималистички приклучок за iPhone со специјален кабел за молња

CordDock за iPhone

ElevationLab претстави ново решение за брзо полнење на вашиот iPhone, со кое можете да продолжите да го користите вашиот уред во секое време и што ви одзема навистина малку каде и да го поставите. Станува збор за основата CordDock, кој вклучува молња кабел подготвен да се прилагоди на секоја ситуација.

ElevationLabs е веќе познат по своите додатоци за опремата на Apple. Тоа е повеќе, во овој CordDock се додава сертификатот за МФИ - Претпоставуваме дека тие веќе го користеле нови икони што оние на Купертино навистина ги претставија пред неколку дена. CordDock не е многу скап; Се прилагодува на секоја дебелина - работи со вклучени заштитни капаци - и ќе имаме кабел за молња со исклучителна издржливост.

Она што го прави кабелот толку посебен молња што се додава во продажниот пакет на CordDock? Па, на прво место дека е поотпорен од вообичаеното, според зборовите на самата компанија за додатоци. И второ, тоа за разлика од стандардните кабли на пазарот, штекерот има свиок што предизвикува приклучокот да постигне агол од 90 степени. Што добиваме од ова? Првото нешто е дека со стандарден кабел ќе ја принудиме неговата природна состојба, па затоа би бил склон кон оштетување на пластиката што го покрива кабелот.

Исто така, и можеби најважната работа во врска со овој изум, е тоа Кабелот CordDock значи дека не мора да го исклучувате iPhone во кое било време, ако сакате да го користите терминалот додека тој добива напојување да ја полните батеријата. Затоа, многу е поудобно.

Од друга страна, оваа основа е магнетна и има задни потпори кои можат да се прилагодат на дебелината на секој терминал и секој случај на случај. можно е одговара на терминали со ракави дебели до вкупно 4 милиметри. Според компанијата, ова ќе работи буквално со сите случаи на пазарот, освен со верзиите OtterBox. Конечно, можете да го набавите CordDock за само САД долар 39 (31 евро за промена) или во пакет од 3 единици за 99 долари (околу 80 евра).


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.