Fantastical станува бесплатен и додава модел на претплата за да го извлече максимумот од него

Фантастично

Во зависност од употребата што ја користиме во нашиот календар и од тоа колку ни е потребна комплетна или софистицирана, повеќе од веројатно е дека мајчината апликација за iOS не останува пред нас. Кога барате алтернативи на апликацијата iOS Calendar, опциите се практично сведени на две: Фантастични и Календари.

Во потег што само го следи трендот на развивачите да се префрлат на претплати, Фантастикал само доби ажурирање. отстапувајќи начин на овој метод на монетизација, но не исклучиво бидејќи се случува да понуди и бесплатна верзија, опција што досега не беше понудена.

Но, покрај тоа, апликацијата сега е универзална, така што нема да биде потребно да преземате посебна апликација за iPhone или iPad, како што беше досега, но секако, сето тоа по цена на претплата. Фантастично најпрво дојде во Mac, потоа во iPhone, и на крај во iPad со iOS 7 и нов дизајн, дизајн кој набрзо потоа се проби и до Mac.

Секоја од верзиите е примена бесплатни ажурирања за две години, но се чини дека дојде време да се усвојат претплати со цел да се одржи апликацијата. Момците кои стојат зад Fantastical, Flexibits, тврдат дека во иднина ќе има многу нови надградби.

Некои од ограничувања што Фантастикал ни ги нуди во бесплатната верзија звук:

  • Немаме пристап до списокот со задачи.
  • Апликацијата за Apple Watch исто така не е достапна.
  • Имаме пристап до временската прогноза само во следните три дена преку AccuWeather.

Флексибитс ни нуди два начина на претплата, годишно оној што ни нуди најдобра цена со вклучување на 33% попуст. Ако сакаме да платиме претплата година, цената е 43,99 евра, но ако сакаме да плаќаме месец за месец, крајната цена е 5,49 евра. Оваа претплата ни овозможува да уживаме во Фантастично и на iPhone, iPad и Mac.

Фантастично - Календар и задачи (врска со AppStore)
Фантастично - Календар и задачислободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.