Google Wallet се ажурира со опција за скенирање картички за лојалност

Google паричник

Google Wallet е, на некој начин, директен конкурент на Passbook, мајчината апликација на Apple, која исто така ни овозможува да чуваме картички за лојалност од компании како Старбакс. Па, сега Google сака да ги олесни работите за корисниците на Google Wallet и во најновата надградба на својата апликација за iOS уреди, верзија 2.0.13611, компанијата додаде скенер до апликацијата што ни овозможува брзо снимање на нашите картички за клиенти и чувајте ги информациите без да треба да ги пишуваме на екранот на телефонот. Поудобен начин за додавање картички на Google Wallet, без сомнение.

Оваа опција веќе се појави на уредите со Android пред неколку недели и пред неколку часа ја виде светлината во Апликација Google Wallet за iPhone, но ова не е единствената новина што ја наоѓаме во новата верзија на апликацијата.

Google додаде систем за известување што ја прави апликацијата известете не секој пат кога сме во близина на деловна активност за кои имаме картичка за клиенти. Google Wallet ќе нè извести, на пример, кога сме во близина на Wallmart за да не извести за понудите и промоциите што можеме да ги најдеме како клиенти на картички.

Конечно, во оваа верзија 2.0.13611, перформансите на апликацијата се подобрија.

Во моментов Google Wallet е достапен само во Продавница за апликации во САД, бидејќи тоа е местото каде што работи алатката за пребарување. Можете да го најдете Google Wallet на некој начин бесплатно на оваа продавница за апликации.

Повеќе информации- IPhone 5c ја води продажбата на iPhone 5s


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.