HomePod ќе пристигне во Шпанија на 26 октомври

Презентацијата на Kyenote на новиот iPhone заврши со трите нови терминали на Apple и Apple Watch Series 4 како главни протагонисти, и HomePod, звучникот на Apple, неговата голема посветеност кон виртуелните асистенти, во вредност од само неколку зборови на крајот од Главниот. Ништо не е кажано за неговото лансирање во повеќе земји, ниту за можно ажурирање со повеќе јазици, вклучително и шпански.

Но, кога ја изгубивме сета надеж дека ќе го имаме HomePod во Шпанија, наскоро се чинеше дека некој од Apple е свесен и се појави на веб-страницата на Apple Spain, во рамките на Apple Store преку Интернет. Конечно можеме да го купиме HomePod и да го користиме на шпански јазик.

Во моментот HomePod не може да се резервира или купи, со копчето за набавка засенчено и неактивно и без датум што се појавува во продавницата на Apple, барем засега. Но, ако одиме во апликацијата Apple Store iOS, да ни кажува кога можеме да го резервираме звучникот на Apple: 26 октомври. Веројатно, доколку тој ден веќе може да се резервира, тој ќе биде достапен и на шпански за да може да го користите. Во моментов немаме официјални информации од Apple за ова лансирање ниту знаеме кои други земји ќе можат да ги резервираат на тој датум, но веројатно ќе ги имаме сите информации наскоро.

Неговата цена ќе биде 349 € со веќе вклучени даноци, а исто така ќе биде достапна и во бела и просторомава сива боја, како што очекувавме. Со доаѓањето на iOS 12, HomePod ќе вклучува софтверски иновации како што е можност за примање и остварување повици, компатибилност со Кратенки за прилагодување на Siri, пребарување песни преку нивните текстовиитн. Ова ќе биде преку ажурирање за кое претпоставуваме дека доаѓа од раката на новите јазици за паметниот звучник на Apple. Ние ќе бидеме внимателни кон деталите што се појавуваат на веб-страницата на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.