Huawei Watch 2, силен облог за нашиот iPhone

Гугл покажа еден од своите облози за влез во екосистемот на iPhone со презентација на Android Wear 2, новата верзија на оперативниот систем паметен часовник која, благодарение на новите карактеристики што ги вклучува, ветува дека ќе биде повеќе од пристоен ривал на Apple Watch, сега неприкосновен крал на паметните часовници. Сега, она што недостасува е дека производителите исто така гледаат на тоа како можност што не можат да ја пропуштат, и Huawei е еден од првите што ги покажа своите картички со новиот Huawei Watch 2, паметен часовник со спортски дизајн кој вклучува сè што е потребно за да ги убеди корисниците на iPhone.

Новиот Huawei Watch 2 вклучува сензор за отчукување на срцето, GPS, WiFi, Bluetooth и NFC за да може да се плаќа преку Android Pay, една од новините на Android Wear 2.0. Но, ова не е тука, затоа што Има 4G верзија со слот за СИМ картичка што ќе работи со кој било оператор во светот, а исто така ќе биде компатибилна со eSIM во оние места каде што е достапно. Оваа сопствена поврзаност ќе биде главниот разликувачки фактор во однос на Apple Watch и еден од неговите главни адути за да се натпреварува со Apple Watch. Спецификациите се завршени со автономија до 2 дена според кинеската марка, со која можеме дури и да го следиме спиењето без проблеми со тоа што не мора да го наплаќаме секоја вечер.

Часовникот ќе биде достапен од март во Шпанија, Франција, Португалија, Италија, Германија и Кина, а подоцна ќе стигне и на други пазари како Велика Британија, САД, Ирска, Швајцарија итн. Неговата цена ќе варира во зависност од моделот што ќе го избереме, имајќи спортски модел без 4G за 329 € и модел со 4G конекција за 379 €, многу конкурентни цени земајќи ги предвид неговите придобивки. Beе има и Porsche Design m 'Classic' модел со челична футрола за 399 €. Како корисник на Apple Watch од моментот на неговото лансирање, јас сум апсолутно убеден дека со Android Wear 2.0 и можноста за инсталирање апликации директно од Google Play Store, едно од огромните ограничувања на претходните генерации на часовници за Android, овие нови модели дека Тие ќе се појават на пазарот, тие ќе започнат силно да се борат со часовникот на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.