Jawbone воведува нови песни за активност компатибилни со iPhone

Преместување на виличната коска Up3

Ако пред неколку дена Fitbit нè изненади со три нови носливи уреди За да ја измериме нашата дневна активност, сега е вилицата која ни ги покажува нивните нови нараквици за активности. Во оваа прилика, тие се два добро диференцирани модели кои се нарекуваат Движење на коската на вилицата и коска на вилицата Up3.

Иако во моментов се чини дека има вишок од овој вид нараквици, побарувачката на пазарот и корисниците е се повеќе сеопфатни опции па ќе видиме што ни нудат овие модели на вилицата. Дали ќе ги исполнат очекувањата?

Вилична коска Up3

https://www.youtube.com/watch?v=mRVrgQrkWWQ

Вилична коска Up3 Тоа е третата генерација на оваа нараквица која по овој повод, ветува дека ќе ги добие податоците на попрецизен начин благодарение на неговиот акцелерометар со три оски. Следењето на спиењето е попрецизно и сега, во секое време откривање на фазата во која се наоѓаме и кога стануваме или легнуваме.

Како нови додатоци, Jawbone Up3 доаѓа со колекција на сензори што ќе ни овозможи да ја откриеме температурата на нашата кожа, ритамот на нашата дишење, нивоа на хидратација, замор кога станува збор за вежбање или дури и стрес. Исто така, ќе биде можно да се знае нашиот ритам на срцето, многу корисно кога тренираме или практикуваме омилен спорт.

Вилична коска Up3

Што се однесува до неговиот изглед, Jawbone Up3 овозможува потенок профил за подобро да ги собере зглобовите и да биде поудобно за носење. Во горниот дел има капацитивен сензор за допир кој ќе одговори на нашите допири и серија LED диоди кои ќе ви овозможат визуелни информации брзо и интуитивно. Лентата ќе биде една големина за сите и нејзината батерија ветува а автономија до седум дена.

Цената на Jawbone Up3 ќе биде 179,99 долари и ќе се најде во продажба подоцна оваа година.

Движење на коската нагоре

https://www.youtube.com/watch?v=HgZearTObFg

За оние кои не сакаат таков софистициран квантификатор, Движење на коската нагоре може да биде многу интересна опција. Тој е во форма на диск заедно со клипот за да можеме да го носиме каде било (закачен на јакна, на врвки за чевли, на ремен, итн.).

Во овој случај, движењето на виличната коска само ќе ни овозможи основни податоци како што се чекори, поминато растојание или согорени калории. За возврат, неговата батерија ќе трае шест месеци, а нејзината цена ќе биде само 49,95 американски долари. Повторно, тој ќе биде достапен на крајот на годината.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.