LG ја лансира апликацијата Apple TV за 2019 паметни телевизори, а исто така ќе пристигне за 2018 година

Многу се зборуваше за телевизијата Епл, телевизија која за жал никогаш не пристигна ... Нешто добро на некој начин бидејќи момците од Купертино знаеја како да го напуштат овој пазар на сите оние кои веќе беа во него. Стратегијата? оставете ја апликацијата Apple TV за да ја имаат на располагање и со тоа да се прошири пазарот со претплати. Токму од оваа причина, Епл ТВ штотуку пристигна на телевизиите ЛГ лансирани од 2019 година, на крајот на годината ќе го имаме и во оние од 2018 ...

Следејќи ги стапките на другите ТВ-производители како Самсунг, „Епл ТВ“ сега е достапен за телевизиите „ЛГ“ лансирани во текот на 2019 година. Апликација со која можеме да ја видиме целата содржина на стриминг видео услугата на Apple, па дури можеме да се претплатиме на услугата. Comeе дојде преку ажурирање, но најдоброто нешто е што телевизиите што се лансираат во текот на 2020 година веќе ќе ја имаат инсталирано оваа апликација Apple TV.

LG Electronics (LG), кој ги претстави своите паметни телевизори 2020 со апликацијата Apple TV на CES минатиот месец, сега ја лансира апликацијата Apple TV за компатибилни паметни телевизори LG од минатата 2019 година во САД и над 80 земји. Лесно достапна од LG Home Launcher, апликацијата Apple TV им нуди на сопствениците на LG TV можност да се претплаќаат и гледаат Apple TV +, новата услуга за претплата на видео на Apple, каде што можеме да ги видиме новите Apple Originals како Утринското шоу, Видете, Слуга и Мала Америка.

Затоа, повторување, Паметните телевизори LG кои ќе ја имаат оваа нова апликација Apple TV се сите OLED телевизии и сите NanoCells. И најдобро од сите е што сега можете да проверите дали вашиот телевизор има ажурирање што чека. И како што ви кажуваме, паметните телевизори лансирани во 2018 година исто така ќе имаат своја апликација Apple TV но ќе мора да почекаме до крајот на оваа 2020 година ... Дополнително, сите модели објавени во 2020 година ќе имаат поддршка за AirPlay 2 и HomeKit, а моделите за 2019 година ќе го имаат и во текот на ова лето.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.