Lenovo се приклучува на опсегот HomeKit со своите најважни Smart Home

За време на прославата на конгресот на ИФА во Берлин оваа година, кинеската фирма Леново ја лансираше својата нова линија производи компатибилни со HomeKit, Google Assistant и Alexa, три нови меѓусебно поврзани уреди за кои е потребна вашата Центар за контрола на Lenovo Smart Display (што е таблет со 8 или 10-инчен звучник) и кои додаваат на паметните уреди што веќе ги имаме на пазарот денес.

Добрата работа кај овие три презентирани нови производи, Lenovo Smart Plus, Lenovo Smart Bulb и Lenovo Smart Camera, е тоа што се додава на останатите производи што ги имаме на располагање денес. Очигледно цената и компатибилноста на производите е она што ќе ја одреди иднината во однос на продажбата и овие нови производи на Lenovo изгледаат добро.

Растечки пазар за производи компатибилни со HomeKit

Малку по малку пазарот се полни со нови производи што се компатибилни со Хомекит и ова е добро за сите бидејќи производителите развиваат сè поефикасни и корисни производи, а корисниците добиваат удобност. Во овој случај, двата најевтини производи се Lenovo Smart Plug, приклучок сличен на оној што го видовме од други брендови и му овозможува на корисникот да активира или деактивира кој било поврзан уред преку гласовна команда, која чини 29 УСД и Lenovo Smart Bulb, која ја има истата цена и овозможува регулирање на вклучувањето и исклучувањето покрај интензитетот на LED сијалицата.

Во случајот со паметната камера Леново, можеме да кажеме дека како и останатите презентирани производи, таа ќе се поврзе со нашата мрежа WiFi дома, канцеларија или на местото каде што ја инсталираме. Во овој случај, тој има инфрацрвени зраци способни да гледаат на растојание до 20 метри, има вградено детекција на движење и двонасочно аудио за да не пропушти ништо што снима. Камерата ќе се најде во продажба за околу 99 долари..

Сè што додава производи компатибилни со HomeKit ни користи, во овој случај станува збор за три производи што веќе можеме да ги најдеме во продавниците и предноста на ова е што додава броеви за да се натпреваруваат во однос на цената. Колку повеќе разновидност и количина на производи, толку подобри цени ќе најдат корисниците.Затоа, добредојде на овие нови паметни уреди од Lenovo.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.