Во живо со нас и освојте 4 месеци бесплатна музика на Apple

https://www.youtube.com/watch?v=Eo0s_6jISe4

На 14 септември во 19:00 часот по шпанско време (10:00 часот во Купертино) имате состанок со главниот збор за да го претставите новиот iPhone 13 и кај нас на YouTube каналот на Actualidad iPhone, каде што како и секогаш, ќе следиме во живо на овој настан.

Ве покануваме да уживате со нас на настанот за презентација на iPhone 13 каде што ќе играме 4 месеци Apple Music меѓу претплатниците. Така, можете да извлечете максимум од новите AirPods 3.

Како и во секој настан за презентација, од 18:45 часот веќе ќе пренесуваме во живо на нашиот YouTube канал, иако, се разбира, можете да останете целосно информирани преку нашата сметка на Твитер и секако овде, во Actualidad iPhone, вашата доверлива веб -страница за да ве информира за светот на Apple воопшто.

Во меѓувреме, ви оставаме на врвот мало резиме со сите вести што Apple ќе ги претстави како iPhone 13, Apple Watch Series 7 и секако третата генерација AirPods. Искористете ја можноста да се претплатите на нашиот канал, каде што ќе подариме четиримесечна претплата на Apple Music. Во продолжение, ве потсетуваме на состанокот во 23:30 часот во #PodcastApple каде што ќе разговараме за се што е презентирано и ќе го дадеме нашето лично мислење.

Во кое време да го видите настанот за презентација на iPhone 13

Настаните на Apple обично се одржуваат во 10:00 часот во Купертино (Калифорнија), меѓутоа, промената на времето не треба да биде пречка, во тоа време можете да уживате во вашата земја:

 • Шпанија: на 19: 00 часови / 18:00 часот на Канарските Острови
 • САД (Њујорк / Источен брег): кај 13: 00 часа
 • Аргентина: кај 14: 00 часа
 • Боливија: На 13: 00 часовите
 • Бразил: кај 14: 00 часа
 • Чиле: кај 13: 00 часа
 • Колумбија: кај 12: 00 часа
 • Коста Рика: кај 11: 00 часа
 • Куба: кај 13: 00 часа
 • Еквадор: кај 12: 00 часа
 • Ел Салвадор: кај 11: 00 часа
 • Гватемала: кај 11: 00 часа
 • Хондурас: кај 11: 00 часа
 • Мексико: кај 12: 00 часа
 • Панама: кај 12: 00 часа
 • Парагвај: кај 13: 00 часа
 • Перу: кај 12: 00 часа
 • Порторико: кај 13: 00 часа
 • Доминиканска Република: кај 13: 00 часа
 • Уругвај: кај 14: 00 часа
 • Венецуела: кај 13: 00 часа

Запомнете, имате состанок со нас на YouTube Actualidad iPhone каналот што нема да сакате да го пропуштите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.