Logitech воведува нова камера со преглед на кругови со Homekit Secure Video

Logitech

Logitech е водечка марка во компјутерска галантерија за многу години, со производи со многу добар квалитет. И секогаш е претпазлив за новите уреди што ги лансира Apple и се обидува да ги прилагоди своите производи на нив. Познати се неговите глувци и тастатури, а веќе некое време започна и низа производи компатибилни со Хомекит.

Сега штотуку доставивте нов безбедносна камера со широко видно поле и исто така доловува инфрацрвени зраци во мракот. Ајде да погледнеме во него за да видиме што ни нуди.

Фирмата Logitech денес го претстави својот нов домашна безбедносна камера со компатибилност со HomeKit Secure Video, новиот преглед на кругот. Оваа камера ни нуди јасна снимка од 1080p видео со дијагонално видно поле од 180 степени. Воопшто не е лошо.

Исто така, има широк динамичен опсег за да добиете повеќе детали под силна сончева светлина или во сенка. Како и сите постојни камери Logitech Circle, опциите за Circle View се одликуваат инфрацрвен сензор за ноќно гледање за да можете да продолжите да снимате во темница, нудејќи видливост на цело поле до 4,5 стапки далеку.

Дизајнот е сличен на кругот 2, но шасијата е црн алуминиум со нов основен дизајн. Камерата може да се навали надолу кога е потребно за приватност, и може да се стави на полица или да се постави на wallид. Достапно за внатрешна и надворешна употреба, има тело отпорно на временски услови и микрофон и звучник за двонасочна комуникација во апликацијата. Logitech круг.

Нема батерија, потребен е кабел за напојување.

Logitech камера

Како што се гледа на сликата, потребен ви е кабел за напојување.

Бидејќи е безбедносна камера и постојано снима, не вклучува батерии и се напојува со кабел до електричната мрежа. Е компатибилен со безбедното видео на Apple HomeKit, така што не зависи од облак услугите на Logitech. Со HomeKit Secure Video, снимените снимки се шифрираат и се чуваат во iCloud. Видеото може да се прегледува од фотоапаратот Circle View во апликацијата на iPhone, iPad или Mac.

Нема месечни надоместоци поврзани со HomeKit Secure Video, но бара план за складирање iCloud од 200 GB или 1TB. Потребни се 200 GB за единствена камера, додека за повеќе камери е потребна опција за складирање од 1TB.

Предноста е во тоа што дури и ако ви треба платен план iCloud, видеото што е зачувано во облакот не се однесува на вкупните делови за складирање на iCloud. Тоа е помош, без сомнение. Целото видео е заштитено со енкрипција од крај до крај со видео-аналитика извршена на уредот отколку во облакот. Камерата може да открие присуство на личност, животно или возило пред да го зачувате снименото видео.

Досега го видовме само во Apple Store од САД со цена од 159,99 УСД, но сигурно наскоро ќе ја имаме на веб-страницата на Епл во нашата земја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.