Logitech POWERED, нова база за безжично полнење за вашиот iPhone

Напојуван од Logitech, е нова база за безжично полнење што доаѓа да го олесни полнењето и употребата на нашиот iPhone. Како прво, врз основа на тоа мора да се каже дека е дизајниран специјално за новите iPhone 8, iPhone 8 Plus и iPhone X.

Новововедената пристаниште за полнење е дизајнирана за да можете користете iPhone при полнење а тоа е дека станува збор за олеснување на употребата во оној погоден момент во кој се вчитуваме. Тој е сертифициран и оптимизиран Qi за употреба со нашиот iPhone.

Гледањето видео или читањето рецепт во кујната е овозможено со дизајнот на оваа нова база на Logitech. Гумирана основа во форма на буквата У го одржува iPhone стабилен дури и со прекривка со дебелина до 3мм што не содржи магнетни делови и очигледно не е метална. Меѓу нив има силиконски и кожни обвивки од Apple. За полнење на iPhone 8 Plus, футролата мора да има целосно отворено дно, но остатокот од моделите функционираат без никакво барање во врска со случаите што ги користиме.

Ова се некои од главните спецификации

Излез за полнење:
 • iPhone, до 7,5 W
 • Други Qi-компатибилни паметни телефони, 5W

Поддршка:

 • Агол на екранот: 65 степени
 • Медиумска ориентација: Вертикална и хоризонтална
 • Водено поставување со основа за полнење во форма на буквата У.

Безбедносни карактеристики:

 • Заштита од прегревање со внатрешни сензори за регулација на топлина
 • Нема бучни обожаватели
 • Стабилен дизајн со материјал кој не се лизга

Адаптер за напојување:

 • Влез: 100-240 v ~ 50/60 Hz 0,5 А.
 • Излез: 16,1v -1,125A

Кабел:

 • Интегриран кабел за полнење со TPU
 • Должина: 1,5м

Безбедноста е важна во овој вид додатоци

Важен дел од овој вид додатоци е безбедноста дека нема да гори или да предизвика никаков проблем на нашиот iPhone и во овој случај POWERED, нуди безбедно и тивко полнење. База користи внатрешни термички сензори за интелигентно управување со температурата и спречување на прегревање. Ако температурата започне да се крева превисоко, автоматски започнува процес на ладење што се расфрла со бучни вентилатори и сите без да влијае на полнењето на iPhone. Основата има ЛЕД на горниот дел што означува дека уредот iPhone се полни додека се крие зад телефонот за светлото да не го одвлекува вниманието.

Цена и достапност

Оваа нова база на Logitech POWERED ќе биде достапна од август 2018 година во заеднички продавници со А. цена од 79,99 €.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.