Luxshare Precision, уште еден снабдувач за Apple според Куо

аеродроми про 3 Се чини дека моќната продажба на AirPods Pro ќе предизвика Apple да размисли за нови снабдувачи за производство, здружувајќи ги силите со присутните. Добро познатиот аналитичар Минг-Чи Куо, се враќа на товарот со веста за овие добавувачи кои би биле задолжени за составување на новите AirPods Pro, Apple Watch Series 6 и iPod touch. Да, темата на iPod Touch е можеби најнеусогласената во овие вести, но тие се исто така произведени и Apple може да ги додаде во линиите Luxshare Precision.

Luxshare Precision би ги здружил силите со Goertek и BYD Electronic. Во овој случај лошата вест би била за познаникот Квант компјутер. Според деталите објаснети од контроверзниот аналитичар Куо, производителот би се насочил и на овие производи за да избегне недостиг на AirPods Pro, XNUMX-та генерација на Apple Watch и iPod Touch. Се чини повеќе од евидентно дека во Кванта тие продолжуваат со производството и се уште еден снабдувач за овие производи на Епл.

BYD Electronic, би се фокусирал на iPod Touch, така што дел од тортата ќе биде дистрибуиран праведно меѓу овие компании. Без сомнение, она за што сме јасни е дека предвидувањата за продажбата на Apple Watch и AirPods Pro се многу добри за 2020 година, така што секое зголемување на производството или подобрувањето ќе биде добро прифатено и од самиот Apple и од корисниците. Seeе видиме што ќе се случи на крајот, но се чини дека продажбата е сепак добра и предвидувањата на аналитичарите се високи за оваа година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.