Mercedes-Benz ја претставува својата линија додатоци за iPhone, iPad и лаптопи

iPhone додатоци линија Мерцедес Бенц

Не е ништо ново што компаниите кои немаат никаква врска со потрошувачкиот технолошки сектор влегуваат во него преку линија додатоци. Последен што го стори тоа е германскиот Мерцедес-Бенц. Претстави А. комплетна линија на куќишта за iPhone, како и USB кабли, ремени за рамо, футроли за iPad, па дури и ранци за лаптоп.

Еден од најдобрите начини да се издвоите од другите корисници со вашиот ист мобилен е преку употреба на заштитен капак. И во овој случај, Mercedes-Benz сака да додадете на вашата листа на желби некои од нејзините нови обложувалници во овој сектор. Исто така, ако имате и iPad или лаптоп на Apple, ќе имате и избор.

Навлака за iPhone на Mercedes Mercedes

Моделите што можат да уживаат во овие заштитни навлаки од Mercedes-Benz се: iPhone 7/8, iPhone 7 Plus / 8 Plus, iPhone X. И моделите што можеме да ги најдеме се состојат од единици изработени од алуминиум; единици кои комбинираат јаглеродни влакна - вистински, а не вештачки - и кожа, како и само кожа. Во вториот случај, тоа е перфорирана кожа - како и во многу волани. Покрај тоа, ќе имате и силиконски навлаки кои нивната внатрешност се обложени со микрофибер за да не се оштети шасијата на терминалот.

Капак на Мерцедес Бенц

Во меѓувреме, што се однесува до iPad, ќе имаме и заштитни футроли од ист тип, како и ремени за рамо за опрема со екран помеѓу 8 и 10 инчи, како и ранец и актовка за лаптопи до 15 инчи. Се разбира, во последните случаи ќе имаме ранци и чанти со повеќе џебови внатре.

ранец за MacBook Mercedes Benz

Последно, но не и најмалку важно, Mercedes-Benz и компанијата CG-Mobile Тие исто така лансираат со логото на автомобилската марка две надворешни батерии со шасија што меша метал и кожа - има капацитет од 5.000 y 10.000 милиампери- како и ќе понуди А. Кабел за полнење USB на USB-C или молња - Има двоен конектор. Цените на сите овие додатоци треба да бидат потврдени.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.