Мајкрософт лансира своја апликација за селфи

Мајкрософт-селфи

Веќе некое време, „Мајкрософт“ стави глава во сите мобилни екосистеми на конкуренцијата. Во моментов App Store има голем број апликации на кои им се додава и новата што штотуку беше лансирана на пазарот и тоа ни овозможува да правиме селфи, но на поинаков начин. Не знаеме што можеби му преминало на умот на новиот извршен директор на Мајкрософт, Сатја Надела, да започне апликација од ваков тип во екосистемите на апликации на конкуренцијата, бидејќи оваа идеја изгледа повеќе типична за Стив Балмер, ексцентричниот поранешен извршен директор на Мајкрософт и дека Надела ја напушти позицијата пред скоро една година.

Microsoft Selfie е апликација која ни овозможува да правиме селфи за подоцна да аплицираме автоматско прилагодување за да можеме да елиминираме сè што не сакаме покрај прилагодувањето на различните параметри на сликата, за да се обидат да ги решат проблемите поврзани со осветлување, многу темна и досадна кожа ... Но, тоа исто така ни овозможува да ги прилагодиме автоматските вредности што се прават стандардно на фотографијата

Но, исто така ни овозможува да додадеме различни филтри за да го персонализираме нашето селфи подоцна да го споделиме преку различните социјални мрежи како што се Твитер, Фејсбук или Инстаграм или преку различни апликации за пораки што ги инсталиравме на вашиот iPhone, но не можеме да го отвориме со други апликации што ги инсталиравме на нашиот iPhone преку наставките.

Оваа апликација е лоцирана достапен за преземање потполно бесплатно, како и повеќето од апликациите на фирмата со седиште во Редмонд, преку App Store. Во моментов оваа апликација е достапна само за iOS, така што корисниците на Android и Windows 10 Mobile ќе треба да почекаат да биде достапна на нивните платформи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Мартин dijo

    Па, за Windows 10 мобилен и Windows 8.1 е достапен под името Lumia selfie.