Мајкрософт нуди сочен попуст ако го предадете вашиот Apple Watch

најдобро купувајте часовник од јаболка

Мајкрософт започна уште едно од оние наводно движења за деловна стратегија што се толку впечатливи за нас кои сме посветени на информирање за вас. И тоа е дека Мајкрософт сака да продаде ако Мајкрософт Бенд 2, и толку многу што ако го сака тоа, како тоа ви нуди попуст до 250 американски долари за купување на оваа паметна нараквица Мајкрософт во замена за вашиот Apple Watch. Попустот навистина е неверојатен, имајќи ги предвид карактеристиките на јасната промена. Сепак, она за што не сме премногу јасни е зошто некој би сакал да смени Apple Watch за Microsoft Band 2 кога се тотално различни уреди.

Оваа програма на „Мајкрософт“ нуди попуст од 150 долари во замена за алуминиумскиот „Епл Воч Спорт“, 200 УСД за 42мм челичниот „Епл Воч“ и 250 УСД за кој било голем модел кој исто така вклучува и милански ремен или слично. Ако земеме предвид дека Microsoft го продава Microsoft Band 2 за 250 долари, промената би била за 100% од крајната цена на производот. Не знаеме точно дали губите или победувате со промената. Она што не го разбирам во никој случај е дека некој сака да го смени Apple Watch за Microsoft Band 2, кога тоа се уреди што изгледаат колку јајцето на костен.

Ова не е сè, бидејќи Apple Watch е само еден од оние што прифаќаат, тие исто така земаат многу уреди Fitbit, Sony и Nike, добро, тие не го фрлаат, го менуваат. Иако промените и цената во однос на остатокот од уредите од други брендови претставуваат скоро занемарлива сума пари, колку што ќе добиете 10 долари за Fitbit Flex, што секако не компензира воопшто, барем ако нараквицата работи. Како и да е, во време на војна секоја дупка е ров, и Мајкрософт сака да го продаде Мајкрософт бенд 2 како и да е, во време на криза размената се врати.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Чикипата94 dijo

  Златниот часовник на Apple чини приближно 14000 американски долари и ако го дадам, ќе ми дадат попуст од 250 долари, не вреди. Само магаре би

 2.   Спајаро dijo

  Мислам дека тоа е единствениот начин да се има Apple Watch, хахахаха тие мора да се срамат да влезат во продавница на Apple секогаш исполнети откако ќе ја напуштат својата продавница секогаш празна

 3.   IOS 5 засекогаш dijo

  Сочно ...

 4.   Дејвид dijo

  Пред неколку години беше наречена позната измама „на печатот“