Microsoft Outlook за iOS се ажурира со додаток за календар во Центарот за известувања

Outlook-ios-ажурирање

Сега корисниците кои користат Microsoft Outlook за iOS можат да започнат со користење на нов графички елемент за календар што покажува брз преглед на дневните активности. За да го видите додатокот, одете на дното на екранот на центарот за известувања и изберете Уреди. Потоа изберете Outlook за да го направите активен.

Додатокот изгледа слично на добро дизајнираниот формат на календар во апликацијата. Сега ќе можете прегледајте го распоредот, без да ја отворите апликацијата, самата по себе е дефинитивно огромен плус и ја прави апликацијата многу покорисна.

Исто така, постои уште еден знак на Излез на календарот за изгрејсонце. Популарната апликација беше купена од „Мајкрософт“ на почетокот на 2015 година, но во октомври компанијата објави дека планира да ја суспендира апликацијата откако повеќе функции на календарот беа интегрирани во Outlook.

Во новото ажурирање, тридневниот преглед на календарот сега исто така ја покажува локацијата и известувањата за вашите настани и состаноци на уреден начин.

Корисниците на Apple Watch исто така може да ја користи апликацијата На преносен уред, ова покажува дека многу апликации размислуваат и за ажурирање со поглед на Apple Watch, бидејќи е многу поудобно да го гледате вашиот календар од часовникот.

Претходно оваа недела, Мајкрософт објави дека ја проширува својата услуга за интеграција во складирањеили во облак за корисниците на Office на iOS уреди. Тоа значи дека секој што користи Word, PowerPoint или Excel наскоро ќе има пристап до употреба на други способни услуги за складирање како Edmodo, Egnyte и други.

Microsoft Outlook е дизајниран за сите модели на iPad, iPhone и iPod touch. Може да се преземе од App Store бесплатно и компатибилноста на апликацијата е за уреди со iOS 8.0 или повеќе.

Microsoft Outlook (врска со AppStore)
Microsoft Outlookслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.