Misfit нуди комплетна апликација за паметниот часовник Pebble

камче погрешно

Мисифт се приклучува на семејството паметни часовници „Пебл“ со комплетна апликација за „Ајфон“ што ќе биде задолжено за мерење на нашите дневни физички цели. Пред нас е нов сојуз меѓу компанијата Несоодветно и паметен часовник Pebble, од што се надеваме дека не само што ќе има предности поврзани со софтверот, туку и во иднина хардверските чуда на Misfit ќе бидат интегрирани во паметниот часовник Pebble.

La Несоодветна апликација за iOS Тоа ќе ни овозможи да си поставуваме дневни цели: калории што сакаме да ги трошиме и чекори што сакаме да ги правиме во текот на еден ден. Кога ја поврзуваме апликацијата со нашиот паметен часовник, ќе видиме дека на екранот се појавува сфера што го прикажува напредокот постигнат во текот на денот и што останува да се заврши. Позитивниот дел од сојузот помеѓу Мисифт и Пебл е што конечно имаме апликација која континуирано ја следи нашата физичка активност. Лошата вест е дека, за момент, ќе бидеме принудени да ја оставиме апликацијата отворена, бидејќи таа нема да работи во позадина.

Pebble и Misfit најавија дека во идните надградби тие исто така ќе интегрираат алатка за контрола нашата активност за спиење, што ќе ги прошири опциите на нашиот паметен часовник.

Камче е уште лидер на пазарот во паметни часовнициНо, тоа не треба да се занемари, бидејќи поголемите конкуренти како Самсунг, Моторола и ЛГ силно се обложуваат на оваа ниша и имаат повеќе средства за да ја „скршат“ конкуренцијата од стартапите. Покрај тоа, овие компании ќе бидат поддржани од оперативниот систем на Google, Android Wear.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.