Најдобрите додатоци за вашите производи на Apple

Тестиравме MOFT додатоци за iPhone и MacBook, монтирања за тоа покрај тоа што ни нудат поддршка за поудобно да ги користиме нашите уреди, тие имаат и други функционалности како држачи за картички, корици или едноставно се „невидливи“.

Специјални додатоци

MOFT ни нуди додатоци кои се разликуваат од конвенционалните носачи. Да, тие ни нудат можност да го ставиме нашиот iPhone на маса за поудобно да го гледаме екранот или ја зголемуваат висината на нашиот MacBook покрај тоа што ја ставаат тастатурата во поудобна положба за пишување. Но, покрај овие функции што може да ни ги даде секоја друга конвенционална поддршка, тие имаат нешто посебно што ги прави уникатни.

Сите нивни производи се изработени од висококвалитетна синтетичка кожа. Допирот е многу мек, а тешко е да се разликува од вистинската кожа. Тие се производи кои се тестирани за отпор и се покажува од првиот момент кога ќе ги допрете со раце. Тие се многу отпорни, многу повеќе отколку да се вистинска кожа, и го немаат тој евтин пластичен изглед каков што има тенденција да има имитација на кожа. Одлуката да не се користи вистинска кожа не е за да се заштедат пари, туку да се направи производ кој повеќе ја почитува природата и поотпорен, кој може да издржи секојдневна употреба без никаков проблем.

Во својот дизајни комбинирајте ги магнетите со наборите од типот „оригами“. за да постигнете стабилна основа што ви овозможува да го држите вашиот уред без нишање или други непријатни движења кога го користите. Во оваа анализа тестиравме три различни додатоци: магнетна поддршка за iPhone, која е и држач за картичка; држач со прилагодување на висината што е невидлив за MacBook; ракав за MacBook што се претвора во држач што се прилагодува на висина.

Држач за картичка и држач за iPhone

Компатибилен со MagSafe системот на iPhone 12 и 13, овој вегански кожен држач за картички се прикачува магнетно на вашиот iPhone И тоа го прави со искористување на двата магнета на MagSafe системот, кружниот за поголемо држење и долниот за да го спречи лесното вртење. Магнетната рачка е она што би го очекувале со MagSafe системот, доволно е да не падне при користење, но лесно се отстранува. Рачката најдобро функционира со MagSafe куќиште, бидејќи стаклената задна страна на iPhone е многу лизгава. Сепак, ако сте користеле каков било додаток MagSafe, однесувањето на овој држач за картичка е исто.

Достапна е во неколку бои, на овие слики таа што можете да ја видите е Оксфорд сината боја. Забелешка за тие Корисници на iPhone 13 Pro: Поради големината на iPhone и модулот на камерата, држачите за картички Windy Blue/Classic Nude/Sunset Orange/Hello Yellow најдобро функционираат бидејќи другите држачи за картички се нешто поголеми и модулот на камерата прави да не се вклопуваат сосема добро. Ако имате iPhone 13 Pro Max, бидејќи е поголем, нема проблем.

Држачот за картичка има простор за три кредитни картички или лични карти, кои се целосно скриени кога држачот не е преклопен. Нивното вметнување и извлекување е многу лесно, и кога тие се во внатрешноста на кутијата за картичка, практично нема забележително зголемување на дебелината. Како што кажав претходно, не испаѓа кога го ставаш и вадиш од џеб, но лично јас побезбедно го користам во комбинација со капак MagSafe, стисокот е подобар.

За функцијата за поддршка мораме да го превиткаме држачот за картичка што ќе остане во таа форма благодарение на интелигентната употреба на магнети, изложувајќи ги картичките што ги додадовме. Можеме да го поставиме нашиот iPhone вертикално или да ја ротираме поддршката и да ја поставиме хоризонтално за да уживаме во мултимедијална содржина или користете го во видео конференции. Постојаното место е многу стабилно и нема ризик iPhone-от лесно да падне.

Невидлив држач за MacBook

Една од моите најмалку омилени работи за користење на лаптопот во движење е целосно хоризонталниот распоред на тастатурата. Навикнати да користам тастатури со одреден степен на наклонетост, не гледам како да пишувам целосно рамно со часови. Оваа поддршка за MOFT е тука за да ги промени работите бидејќи останува целосно незабележана во основата на вашиот лаптоп. оваа основа ви овозможува да го навалите вашиот лаптоп во две фиксни позиции, 15 или 25 степени, и ова не само што го подигнува екранот во поудобна положба за вашите очи и врат, туку и ја навалува тастатурата за поудобно пишување.

Идејата е многу паметна: лист од веганска кожа што се лепи за основата на вашиот лаптоп, со толку минимална дебелина што нема ни да забележите дека го носите. Употребеното лепило овозможува да се користи онолку пати колку што е потребно, без да остави остаток на вашиот лаптоп кога ќе го извадите. Користењето е многу едноставно, а вие го одвиткувате за само неколку секунди, а исто така ви овозможува да изберете помеѓу двата агли на наклон. Како потпора е многу стабилен, ќе можете да ги поддржите рацете и да пишувате без да забележите никаков вид на вибрации или лулање на основата, благодарение на тоа што во неговата структура се користи фиберглас.

Кога нема да ви треба, целосно ќе заборавите дека го носите и можете да продолжите да ја користите истата торбичка за носење што ја имате, бидејќи тешко дека додава дебелина на вашиот лаптоп. Компатибилен е со лаптопи до 15,6 инчи, иако го тестирав на мојот MacBook Pro 16″ и работи совршено. Сликите што ги гледате и во видеото го користев MacBook Air, со кој е апсолутно беспрекорен. Ако ја убеди мојата сопруга, која на почетокот беше многу скептична, можам да ве уверам дека ќе ве убеди сите. Достапна е во многу бои, дискретна како црна или сива, светла како портокалова или розова и многу повеќе.

Футрола и држач за MacBook

За крај го оставам мојот омилен додаток од трите: ракав за мојот MacBook Pro 16″ кој исто така делува и како држач што се прилагодува на висина. Овој производ решава многу проблеми при мозочен удар. Од една страна, тоа е навистина убаво куќиште со многу пријатен допир да можам да го носам мојот лаптоп каде било надвор од мојот ранец. Исто така, ми овозможува да го подигнам екранот на лаптопот за да не страда вратот кога го користите на маса со часови и ми овозможува да пишувам многу поудобно. И ако ова не беше доволно, има простор за носење на полначот и кабелот, како и држач за картичка што секогаш ви доаѓа.

Навлаката е достапна во различни бои и две големини. Едниот од 14 инчи е за MacBook од 13 и 14 инчи, додека оној од 14 инчи е, според спецификациите на официјалната веб-страница, за моделите од 15 инчи. Го тестирав со мојот MacBook Pro 16" (2021) и се вклопува без проблеми, фер, но совршено се вклопува. Има внатрешен џеб за вметнување на полначот и кабелот за лаптопот, кои одлично се вклопуваат благодарение на еластичниот дел од капакот. Мал држач за картичка внатре има простор за кредитна картичка или работна лична карта.

Како потпора ви овозможува две позиции, со наклон од 15 и 25º. Морам да признаам дека естетски ми се допаѓа како „невидливата“ поддршка погоре изгледа подобро, но ова ја извршува функцијата исто толку добро, многу стабилна и лесна за преклопување и расклопување. Ако ја додадеме неговата функција како капак, тогаш за мене тоа е совршен додаток за мојот лаптоп.

Мислење на уредникот

MOFT ни нуди три потпори различни од другите. Со синтетички материјал кој изгледа и се чувствува многу слично на кожа и има одлична завршна обработка., држачот за iPhone MagSafe, невидливиот држач за лаптоп и чаурот за лаптоп се совршени за секогаш да ја имате поддршката што ви недостасува кога сте далеку од дома. Можете да ги најдете на официјалната веб-страница на МОФТ:

 • Држач за картичка-MagSafe поддршка за iPhone за 28 € (линк)
 • Невидлив држач за лаптоп за 23 € (линк)
 • Поддршка за ракави за лаптоп од 14 или 16 инчи за 50 евра (линк)
Поддршка за MOFT за iPhone и MacBook
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
23 a 50
 • 80%

 • Поддршка за MOFT за iPhone и MacBook
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена: 27 април 2022
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Квалитет на материјали и завршни работи
 • Стабилни и преносливи штандови
 • функција за држач за картичка

Contras

 • Поддршката MagSafe за iPhone 13 на некои модели го попречува модулот на камерата

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.