Apple лансираше нови празнични подароци и шаблони за создавање честитки

Се ближи божиќната сезона, ако не сме веќе ... За неколку дена ќе ги видиме осветлените улици, првите понуди по познатиот Blackfriday и се што вклучува заедно со познатите вечери на Божиќ. Дали сте еден од дарежливите кои подаруваат подароци на Apple? Па, побрзајте бидејќи е погодно да се предвидат набавки на некои производи бидејќи понудата е ограничена. Apple креираше нова специјална веб-страница на која можете да ги видите сите производи на брендот што може да се подарат, во неа ќе ги видиме и сите времиња на испорака за да бидеме претпазливи. Ако не знаете што да купите, Купертино штотуку лансираше нови божиќни честитки за подароци совршени за оваа пригода.

Мора да се каже дека за да ги добиеме овие божиќни картички за подарок ќе треба да отидеме во физичка продавница на Apple, од веб во моментот имаме можност за купување само со онлајн испорака. Во новиот Веб-страница за Божиќни подароци на Apple На дното може да преземете и шаблон Keynote што можете да го приспособите со вашите фотографии како што можете да видите на фотографијата што ја предводи оваа објава. Многу едноставен шаблон во кој ќе ги видиме и упатствата за да го приспособиме по наш вкус. Очигледно за да го користите ќе мора да имате Mac, iPad или iPhone бидејќи му треба апликацијата Keynote.

Ако сакате да се фатите за картичка, esta Можете да го надополните со балансот што го сакате така што примачот е тој што избира на што да ги потроши тие пари. Вести фокусирани на продажниот маркетинг на компанијата што сигурно ги тера многумина да се одлучат за нив за да не пропаднат следниот Божиќ. Кој знае дали со 50 евра нашиот „подарок“ преферира Airtag и привезок или футрола за вашиот iPhone... 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.