Nintendo ја ажурира апликацијата Miitomo со прилагодување на просторијата за разговор

миитомо

Беше Прва напад на Нинтендо во светот на мобилните уреди, Miitomo, curубопитната социјална мрежа на момците од Нинтендо. И велиме curубопитни бидејќи можевме да избереме аватар, познатите аватари што долго време ги гледавме во многу видео игри на момчињата Нинтендо, за да комуницираме како и во која било друга социјална мрежа со нашите пријатели.

Од него се очекуваше многу, и тоа беше на усните на сите медиуми бидејќи беше првата апликација што дојде директно од Nintendo, но да, таа се издуваше многу брзо. И, многумина очекуваа дека Nintendo ќе започне на мобилни уреди со една од своите класични видео игри ... Да, очекуваниот Марио Брос за мобилни уреди ќе пристигне многу брзо, и тоа сигурно ќе биде почеток на многу повеќе (ние не заборавајте Покемон ОДИ). Но не, Nintendo Miitomo не почина, а резултатот од ова е што штотуку се ажурираше со нови опции насочени кон прилагодување ...

Веројатно многумина од вас никогаш не го преземале овој Nintendo Miitomo, јас лично го преземав за да испитам малку за неговото работење, но брзо завршив со бришење. Но, ако сте еден од оние кои му останале верни на Nintendo Miitomo, имате среќа. Со новото ажурирање, меѓу другото, ќе најдете со приватни разговори, да, социјална мрежа која немаше приватни разговори и сега конечно ги има.

на Собите Miis добиваат и допир со персонализацијата, можете да прилагодите од theидовите до подовите со што и да помислите. И социјалниот карактер се зголемува со можноста другите корисниците ја оценуваат облеката што ја носиме. Многу интересни подобрувања за секој што ја користи оваа curубопитна социјална мрежа. Останатите ќе продолжиме да чекаме да видиме класични игри на компанијата прилагодени за нашите мобилни уреди ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.