Outlook добива поддршка за 3D Touch

изгледи-прима-3d-допир-поддршка

Веќе некое време, момците од „Микрофт“ јасно се обложуваат на платформата не само од „Епл“, туку и од „Гугл“, иако е поупадливо што од доаѓањето на новиот извршен директор во „Мајкрософт“, врската стана е некаква loveубовна приказна, зборувајќи на различните презентации што ги прави секоја од платформата на стариот ривал.

Потребно е, но на крајот Microsoft само што ја ажурираше својата апликација за пошта Outlook, стар Acompli, што го прави компатибилен со новата функција 3D Touch што ни овозможува брз пристап до различни опции од копчето за апликација, без да мора да се движиме низ менијата. 

Ни овозможува новата функција на 3D допир имплементирана во Outlook со едноставен гест креирајте нови е-пошта покрај настаните и исто така директно пристапувајте до календарот од нашиот клиент за е-пошта. Во моментов Peek & Pop функцијата не се појавува никаде, но ја има денес и по ова ажурирање не е додадена, веројатно е дека Микрофт размислува како да ја имплементира за да биде навистина корисна.

Друга новина што Мајкрософт ја додаде во оваа надградба е можноста за да може да печати пораки директно од прегледот, функција што ја забрзува работата за брзо печатење на е-пошта без да мора да одите во различни менија.

Да ги завршиме вестите во Outlook, по ова ажурирање сега можеме зачувајте ги контактите што ги зачувавме во Office 365 и Exchange во книгата за контакти на iOS со цел да се олесни работата кога станува збор за знаење кој ни се јавува и ни испраќа СМС-пораки. Оваа нова функција може да стане малку контрапродуктивна ако само корисниците кои не сакаат да мешаат контакти во иста торба, бидејќи нашата агенда може да стане вистинска глупост на контакти без нарачка или концерт.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.