Pebble да инвестира XNUMX милион долари во додатоци за Pebble Time

паметни нараквици со камчиња

Pebble сака поддршка од специјализирани компании за производство на додатоци за да се вклучат во создавање паметни нараквици за Pebble Time. И, кој подобар начин за поддршка на индустријата отколку со инвестирање голема сума пари. Извршниот директор на Pebble објави дека ќе придонесе еден милион долари во развојот на додатоци за својот нов паметен часовник.

За време на презентацијата на Pebble Time беше објавено дека производителите ќе можат да творат сите видови додатоци за новиот камче, како што се паметни нараквици кои ги интегрираат цензорите. За да го направите ова, Pebble ќе ги бара најдобрите проекти што постојат на платформата Kickstarter и ќе инјектира пари за да можат да се остварат. На крајот на краиштата, тоа е „множество“ што овозможи две генерации на камче да излезат на виделина до денес.

Како може да очекуваме, Pebble нема финансиски да ги поддржува сите проекти што се појавуваат на Кикстартер. Специјализирана група на компанијата ќе биде задолжена за проучување на предлозите и дистрибуција на парите на најправеден, избалансиран и логичен можен начин.

Веќе има неколку идеи кои го привлекоа интересот на Пебл. Една од нив е нараквица што би дозволила ал Камче се исклучи од телефонот и функционираат независно, бидејќи телефонската врска може да биде интегрирана во додатокот. Од друга страна, неколку компании специјализирани за фитнес најавија ремени со сензори кои ќе можат да ги детектираат нашиот ритам на срцето.

Ситно ги отвори вратите кон новиот свет на можности.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Нема шанси dijo

    Благодарам, но без оглед колку додатоци имам, сепак не го сакам Тамаготи.