Powerslayer, паметен полнач овозможен за HomeKit на Apple

Убиец на моќта

Кадифена жица го објави својот Powerslayer, полнач за уредите на Apple и е овозможен како HomeKit поради неговата паметна употреба на енергија. Овој полнач се исклучува кога полнењето е завршено и спречува прегревање и потрошувачка на енергија на вампир (енергија што ја троши електрониката додека е во режим на подготвеност).

Полначот комуницирате со уредите на Apple преку апликација за iOS развиена од Velvetwire и може да комуницира со други апликации на HomeKit. Апликацијата е дизајнирана да им понуди на корисниците визуелен начин за следење на нивото на полнење што го прима нивниот уред.

Денес светот генерира 6,4 мегатони од стакленички гасови од товар на паметен телефон. Во 2019 година, оваа сума ќе биде поголема од 13 мегатони, еквивалентно на струјата годишна емисија на штетни гасови од 1,1 милиони автомобилиs. Junунипер истражување.

Вашиот јаки страни звук:

  1. безбедност. УЛ сертифициран за највисоки нивоа на безбедност. Вградена заштита од пренапони. Континуираното следење на температурата спречува прегревање.
  2. Компатибилност. Ви овозможува да наплаќате кој било USB-уред, голем или мал. Од паметни телефони до таблети, кои нудат чиста енергија брзо и ефикасно.
  3. Технологија Микропроцесорот штити од преполнување и спречува потрошена енергија со автоматско исклучување кога полнењето е завршено.
  4. Индикатор за статус. LED индикаторот свети портокалово кога уредот се полни и зелен кога е полн. Ниту едно светло не значи дека е готово.

Овој додаток се продава на веб-страница за развивачи, доаѓа во 4 бои и има цена 39 долари. Тие исто така нудат пакети со полнач, кабел и торба за носење САД долар 79.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.