Samsung Gear S2 оваа година ќе биде компатибилен со iOS

Samsung-Gear-s2

Несомнено е еден од часовниците што според спецификациите, дизајнот и материјалите е на ниво на Apple Watch. Samsung Gear S2 е голем облог на Samsung за паметни часовници оваа година, а тоа го докажува и фактот дека Samsung ги напушти ограничувањата што ги постави на претходните модели за да биде компатибилен само со својата марка. Наместо тоа, корејскиот бренд одлучи дека неговиот Gear S2 ќе работи со други паметни телефони со Android и сега штотуку објави на CES 2016 дека оваа година 2016 ќе биде компатибилна и со iOS.

Samsung не даде одреден период во кој ќе пристигне оваа компатибилност со iPhone. Најверојатно, како што направи Google со уредите со Android Wear, тоа ќе се случи преку iOS компатибилна апликација што го прави часовникот поврзан и користен со паметните телефони на Apple. Потсетиме дека Gear S2 нема Android Wear, но го користи оперативниот систем на Samsung, Tizen, што го прави уште попривлечен од часовниците на Google. Неговиот заоблен дизајн е надополнет и со физичка контрола што Самсунг ја воведе откако го виде успехот на круната на Apple Watch. Заоблената рамка на Samsung Gear S2 ротира, како и во традиционалните класични часовници за нуркање, и служи за движење низ менијата на часовниците и движење.

И покрај тоа што се горчливи непријатели, јасно е дека Самсунг не треба да заборави на милиони потенцијални корисници што би ги добил со донесување на својот паметен часовник на iOS, од кои многумина можеби нема да бидат привлечени од дизајнот на Apple Watch и можете да видите во часовникот Самсунг одлична алтернатива на часовникот Епл. Очигледно ќе мора да видиме какви ограничувања има оваа платформа на iOS, веројатно многу слични на оние што ги има Android Wear во моментов, како што ви покажуваме во нашата Тест со мото 360.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Антонио Мунисио dijo

  ?????

 2.   Ефраин Ечеварија dijo

  Време беше