Satechi лансира нов безжичен полнач со интегриран USB-C за AirPods

Додека можеме да продолжиме да седиме и да чекаме да започне Apple, или не, нова база за полнење наречена AirPower, остатокот од производителите ги следат своите, нудејќи curубопитни и понекогаш доста интересни решенија да можеме да ги полниме нашите уреди безжично.

Со лансирањето на iPad Pro, USB-C дојде на iPad, со сето ова што вклучуваше: поврзување со надворешен монитор, HUB, хард диск, pendrive ... Но, како додаток, можеме да го користиме и овој врска со поврзете безжичен полнач со него за полнење на други уреди. Ова е она што Satechi го стори со безжичен приклучок за полнење USB-C за AirPords.

Новиот безжичен полнач со интегриран USB-C приклучок и без кабел од Satechi, ни овозможува да го поврземе со која било USB-C порта за да ги полниме нашите AirPods користејќи технологија за безжично полнење, полнач што не потсетува на оној што беше лансиран минатата година, со сличен дизајн и работа за полнење на Apple Watch. Ако вашата работа е подвижност и сте уморни од кабли, овој вид решенија што ни ги нуди Satechi можеби е оној што го барате.

Безжичен приклучок за полнење за AirPods направен е од алуминиум и е достапен во сиво-бела боја. Благодарение на неговиот дизајн, можеме да го поврземе директно со USB-C портот на нашиот MacBook или нашиот iPad и тој ни нуди максимална моќност за излез од 5W. Цената на овој полнач е 29,99 УСД и ќе се појави на пазарот во средината на мај.

Додека Apple се чини продолжува да работи на новата Airpower, момците од Satechi ни нудат решение, да можеме истовремено да ги полниме и iPhone и AirPos и ​​Apple Watch заедно со основната Трио безжична подлога за полнење, основа за полнење достапна во сиво-црни бои кој е достапен за нешто повеќе од 100 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.