Satechi лансира USB-C полнач за Apple Watch

Satechi Apple Watch USB-C полнач

Ако бараме квалитетни додатоци и за нашиот iPhone и за нашиот iPad или Mac, Satechi е еден од најдобри производители со кои располагаме. Satechi ни нуди полначи USB-C, основи за полнење, безжични тастатури, слушалки, звучници, читачи на картички ...

На целиот овој широк спектар на производи, треба да додадеме нов: основа за полнење за Apple Watch со USB-C конекција. Овој нов полнач можеме да го поврземе без да користиме кабел со USB-C портата на нашиот iPad Pro преку кабел до USB-C приклучокот на нашиот компјутер.

Овој полнач е Apple е овластен, како и сите производи што ни ги нуди овој производител поврзани со Apple, така што нема да имаме проблеми со компатибилноста при полнење на нашиот Apple Watch. Компатибилен е со сите модели на Apple Watch и е достапен на нивната веб-страница за 44,99 долари.

Благодарение на неговата компактна големина, тоа е Идеално за патувања и да може да го полниме нашиот Apple Watch преку USB-C портата на нашиот iPad Pro. Тој е направен од алуминиум во сива боја, така што нема да се судира кога ќе го користиме со нашиот вообичаен уред.

Овој полнач вклучува кабел од 12 сантиметри, во случај да не сакаме да го поврземе полначот директно со нашата опрема или iPad Pro. Доколку тие престојуваат во Соединетите држави, и ние сакаме да ја искористиме можноста да купиме други производи, доколку направите купување над 40 долари, испораката трошоците се бесплатни.

Ако обично одите на патување и ви се смачи да носите кабел за полнење што ни го нуди Apple, решението што ни го нуди Satechi е идеално ако барате квалитет. Ако квалитетот ви е најмалку важен, во Амазон имаме на располагање различни поевтини решенија што не се препорачуваат, бидејќи повеќето не се овластени од „Епл“, па порано или подоцна тие ќе престанат да работат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.