Satechi претставува тројна основа за полнење за iPhone, Apple Watch и AirPods

База за полнење Satechi

Откако Епл ја објави базата за полнење AirPower, многу производители започнаа бази за полнење што ни овозможуваат да полниме неколку уреди заедно, меѓутоа, никој од нив не го постигна тоа што го бараше Епл: напојување вчитајте ги во која било позиција.

Како што сите знаеме, Apple го откажа проектот за полнење AirPower, принудувајќи ги корисниците да се свртат кон други алтернативи. Една од најинтересните што беше презентирана овие денови во рамките на CES што се одржува во Лас Вегас, ја наоѓаме базата за полнење Satechi, Трио безжична подлога за полнење.

Основата за полнење претставена од Satechi ни овозможува да ги полниме и Apple Watch и AirPods Pro и iPhone заеднички, да, секој на одредено место. Во случај на iPhone, оваа основа за полнење ни овозможува да го полниме уредот со вклучен капак, сè додека тој не надминува дебелина од 5 mm.

Вклучува кабел за полнење USB-C и адаптер за напојување 24W. Има тенок дизајн во многу елегантни сиви и црни бои, како и дискретно. Полначот за Apple Watch ни нуди можност да го користиме стоејќи за да го искористиме ноќниот режим или да го поставиме хоризонтално на основата за полнење.

Областа за AirPods има специфична дупка така што секој мал удар или движење на површината каде што се наоѓа не предизвикува нивно паѓање. Како добра основа за полнење во вредност од нејзината сол, тој вклучува детектор за странски предмети и систем што открива каква било вишок температура на уредите за брзо прекинување на напојувањето и со тоа да ги чуваме нашите уреди безбедни.

Цената на оваа основа за полнење е 119,99 УСД И тоа е достапно и на веб-страницата на производителот и на Амазон, иако во моментот само во САД.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.