Уредите „Сонос“ се појавија во продавницата „Епл“ од 5 октомври

јаболко музика сонови

Sonos е популарна марка на безжични (и жични) звучници, целосно компатибилни со AirPlay. Овој бренд стана популарен меѓу корисниците на iOS и Apple, воопшто, поради тоа колку добро се венчаат со уредите, сепак, квалитетот на неговите слушалки го постигна тоа како успех. Но, како и секогаш, квалитетот се исплати, а Sonos нема поволни звучници во својот каталог. Сепак, односот помеѓу оваа специјализирана компанија за звук и Apple е доста добар, веќе видовме и други претходни изданија, но сега Ве информираме дека Sonos PLAY 1 и PLAY 5 ќе бидат достапни во Apple Store од 5 октомври.

Овие звучници се карактеризираат со лесно поставување, едноставност во употребата и екстремен квалитет на аудио. Проблемот е во тоа што Соносите PLAY 1 чини околу 200 €, додека Sonos PLAY 5 не оди под 500 €. Разликата помеѓу овие звучници и другите е во тоа што тие се поврзани преку WiFi, а не преку Bluetooth, минимизирајќи го губењето на квалитетот на звукот и се целосно компатибилни, го повторуваме кажаното, со AirPlay. Затоа има многу специјалисти кои бргу ги препорачуваат за корисници кои имаат неколку уреди на Apple дома.

Проширувањето на нашата соработка со Apple е одличен пример за тоа како работиме на подобрување на целиот екосистем со нашите колеги, за да биде полесно од кога и да слушаме квалитетна музика дома. Sonos е целосно искуство, горди сме што директно им пружаме на навивачите на Apple можност да ги купат нашите звучници директно од Apple Store - Патрик Спенс (претседател на Sonos).

Од денес е можно да се добијат овие уреди на Sonos во Apple Store Online, но најрелевантно е што од денот 5 октомври ќе достигне 468 продавници на Apple низ целиот свет.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Josep dijo

    Јас би рекол дека во моментот тие не се компатибилни со AirPlay, но мора да ја користите апликацијата Sonos. Се надевам дека во иднина ќе го ажурираат така што е можно да се контролираат звучниците без да се оди преку нивната апликација.