Springtomize 3 за iOS 9 сега е достапен на Cydia

спринтомизиран-компатибилен-ios9

После многу недели чекање, конечно можеме да уживаме во фантастичниот tweak Springtomize 3, што сега е достапно за купување и последователно преземање од Cydia за 2,99 долари. За среќа, корисниците кои веќе ја купиле претходната верзија не треба да плаќаат повторно, бидејќи овој дотерување е ажурирање на претходната и не е развиен од нула.

Пред неколку дена ве известивме дека Филипо се откажа од развојот и ажурирањето на овој фантастичен измени, затоа што мораше да ги започне универзитетските студии, но дека работата ја делегира на неговиот пријател Јанош Хубнер. Да навистина, Филипо ги следи сите ажурирања или нова функција додадена на апликацијата, иако тоа не е случај со оваа верзија.

Springtomize ни овозможува групирајте многу прилагодувања во една единствена измена што претходно требаше да го сториме одделно со преземање на неколку измени, но со ова можеме да ја смениме брзината на анимациите, да ги отстраниме точките на различните отскочни даски, да го измениме контролниот центар, да додадеме повеќе апликации на пристаништето, да ја зголемиме големината на папките , изменете го изгледот на иконите, прилагодете го екранот за заклучување и статусната лента ...

Како што ве информиравме пред неколку дена, заради студиите што инвеститорот штотуку ги започна, Springtomize 3 е само ажурирање на измени, не се додадени нови функции. Но, ние исто така не мора да исклучиме дека во не толку далечна иднина и програмерот Филипо и Јанош ќе додадат нови функции на измени.

Со ова ново ажурирање Springtomize 3 достигнува верзија 1.4.0 и е достапен за купување на репродукцијата BigBoss за 2,99 американски долари. Како што споменав погоре, ако претходно сте ја купиле верзијата компатибилна со iOS 8, можете да ја преземете оваа надградба без да морате повторно да го купувате измени.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.