Syncwire нуди алтернативи за вашиот iPhone од сите видови [ПОНУДИ]

Во Actualidad iPhone веќе знаете дека сакаме да бидеме во тек со сите видови производи за да ви го кажеме нашето искуство и да ги препорачаме најдобрите додатоци што го придружуваат вашиот iPhone, iPad, Apple Watch или кој било уред од компанијата од Купертино што го имате, па затоа можев Не е помалку со доаѓањето на iPhone 13.

Тестиравме мноштво MFi производи (Направено за iPhone) од Syncwire и ние ќе ви кажеме за нашето искуство со нив. Откријте нови додатоци како кабли, полначи и држачи кои ви помагаат да си го олесните денот, ги разгледуваме и ви кажуваме какво било нашето искуство.

2 метри Lightning кабел

Иако веќе знаете дека не треба, го препорачуваме овој Syncwire Lightning кабел. Како што добро знаете, производите на овој бренд се MFi сертифицирани, што значи дека компанијата од Купертино ја овластила нивната дистрибуција и затоа нема да имате никакви проблеми со компатибилноста ниту со iPhone ниту со iPad. Има крај Lightning и USB-A крај за да можете да ги искористите вашите традиционални полначи. Има еластична TPE облога која според фирмата е десет пати поиздржлива од оригиналниот кабел за полнење, а приклучоците му се направени од алуминиум.

Сензациите се добри, а имаме прилично дарежлива гумена облога на двата краја, за да гарантираме дека дури и ако го користиме и постојано го движиме уредот, нема да го скршиме. Има брзо полнење компатибилно со iPhone и iPad бидејќи не би можело да биде поинаку и брзината на синхронизација е 480 Mbps, така што кабелот е разноврсен и за полнење и за поврзување со нашиот PC/Mac за да врши резервни копии или која било друга задача. што сакаме да го спроведеме. На мојата маса секогаш има кабли со плетенка од најлон од 2 метри, бидејќи тие се најразновидни и најотпорни.

USB-C до кабел за молња

Како што добро знаете, бидејќи iPhone 12, вклучувајќи го и најновиот Apple Watch, iPhone доаѓа со USB-C до Lightning кабел, тоа е затоа што вообичаениот полнач за овие уреди, како и за MacBook или iPad е полнач со приклучок. USB-C, што значи дека порано или подоцна нашите кабли USB-A до Lightning ќе изумрат. На ист начин, MacBooks на пример веќе имаат само USB-C порти, така што овие кабли се од суштинско значење.

Во овој случај, алтернативата Syncwire е MFi, што значи дека компанијата од Купертино ја овластила нејзината дистрибуција и затоа нема да имате никакви проблеми со компатибилноста ниту со iPhone ниту со iPad. Имаме кабел од 1 метар кој има поддршка за PD (Power Delivery) брзо полнење помеѓу 18W и 87W со максимална излезна моќност од 20W за да ги полни сите ваши уреди без никаков проблем. Направен е од TPE кој без проблеми се спротивставува на тежина до 20 кг. Syncwire им дава на овие кабли тригодишна гаранција против каков било проблем, па затоа станува добар сојузник за носење во вашиот ранец.

20W USB-C полнач

Како што добро знаете, вообичаените полначи на Apple се 20W и сега ве принудуваат да ги купите, во основа затоа што вашиот нов iPhone вклучува USB-C кон Lightning кабел, а сепак не вклучува никаков полнач. Затоа, најдобрата алтернатива е да се обложувате на брендови од трети страни кои произведуваат производи сертифицирани од Apple, како што е овој полнач од 20 W од добро познат бренд. Во овој случај ние сме Пред 20W USB-C полнач со компактна технологија и испорака на енергија.

  • Не се пронајдени производи

Овој полнач е три пати побрз од стандардниот полнач на Apple (оној од 5W) и зафаќа исклучително малку простор, всушност е речиси исто толку мал како конекторот на електричната мрежа и не само што ќе работи за iPhone, туку е и компатибилен со многу уреди бидејќи како што рековме има PD (Power Delivery) сертификат за да не предизвикува проблеми, нудејќи му на уредот само енергијата што може да ја контролира. Има повеќеслоен систем за заштита со UL-FCC-CE-PSE сертификација, така што не би требало да имате проблем со преполнување, прегревање или слично. Без сомнение, иднината се USB-C полначите и ако тие исто така заземаат малку простор, толку подобро.

Држач за автомобил со целосна ротација

Ајфонот е верен придружник на патувањето, меѓутоа, старите држачи за вентилационата решетка кои ни предизвикуваа главоболки и ги скршија беа далеку зад нив. Затоа Syncwire ја произведе оваа поддршка која служи и за вентилационите решетки и за секоја мазна површина со помош на двострано лепило вклучено во пакувањето. ИИзненадувачки е добро изработен од црна пластика и црн алуминиум, нешто што е вистински квалитетен детал.

Тој е универзален, компатибилен со кој било уред од 4 до 7 инчи бидејќи има максимална ширина на отворот од 88 милиметри. Нема потешкотии или ги форсира решетките, тоа е затоа што има автоматски систем кој ја користи тежината на iPhone за да го прилагоди, така што нема да се движи и ќе ни овозможи да го прилагодиме до саканиот агол. Како и секогаш, Syncwire нуди 36-месечна гаранција за производот. Системот за фаќање со три точки е минимално инвазивен и е покриен со меки материјали за да не го изгреба или оштети нашиот уред на кој било начин. Секогаш препорачувам ваков тип на поддршка бидејќи на тој начин не ги кршиме решетките или iPhone-от.

Каблите секогаш на место

Конечно, Ви препорачуваме секогаш да ги држите каблите на место, Тоа го прави со користење на овие мали порамнувачи на Syncwire кабел со повеќе опции, еден до пет кабли со различни опции. Можете да го купите во бела и светло сива боја, во зависност од вашите потреби и вкусови. Идеално е надополнување и на вашето биро да ги организирате каблите, и на ноќната маса за да го имате секогаш при рака без никаков проблем, за сето ова, Можете да ги купите од 7,19 евра доколку го користите кодот за попуст CC568OFF.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.