Tidal лансира нова бесплатна претплата и ветува дека директно ќе им плаќа на уметниците

TIDAL за Apple Watch

Пазарот за стриминг музика не еволуираше толку опширно како оној на видеото. На крајот, услугите се потхрануваат со многу слични каталози за разлика од она што го гледаме со платформите како Netflix, HBO или Amazon кои сè повеќе се осмелуваат на свои продукции да се натпреваруваат едни со други. Во музиката имаме великани како Spotify или Apple Music, или други услуги со својата публика кои се обложуваат на други цели. Tidal, услугата која беше посветена на квалитетот, сега се осмелува да ја лансира својата прва бесплатна претплата. Продолжете да читате дека ви ги даваме сите детали ...

На крајот, за да се натпреварувате треба да бидете во постојано реинвенција, тоа е она што тие сакаат да го направат од Tidal. Како што коментираат, ќе ја лансираат својата прва бесплатна претплата (моментално само во Соединетите Држави), нова претплата која ќе ни овозможи да уживаме во стриминг музика со ограничени прекини, односно со рекламирање. Да навистина, бесплатно, но уметниците ќе продолжат да наплаќаат, и јасно ставаат до знаење потврдувајќи дека нивен главен интерес е дека на уметниците добиваат правична исплата за нивната музика. Покрај тоа, а Процентот од платените претплати на Tidal ќе оди кај уметници со најдобри резултати, нешто независно од плаќањето за репродукции.

Tidal, услугата која од самиот почеток се одлучи за висококвалитетна стриминг музика. Сега тие се обидуваат да се справат со други кои штотуку вградиле музика со висок квалитет како Apple Music или Amazon Music. На крајот, тоа е одлична вест што не прави да имаме уште една шанса кога станува збор за слушање музика. Не ви пречи да слушате рекламирање? размислете за бесплатна претплатаНа крајот, сè има цена и плаќањето со слушање рекламирање е уште една опција. Секогаш ќе имаме можност да одлучуваме за една или друга услуга. А вие, која услуга за стриминг музика ја претпочитате?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.