UGREEN MagSafe батерија, голем капацитет и брзо полнење

Го пробавме UGREEN MagSafe батерија со капацитет од 10.000 mAh, повеќе од доволно за да го надополните вашиот iPhone двапати, а исто така и две порти за брзо полнење, еден од нив Достава на енергија на 20W за да го наполните вашиот iPhone до 50% за 30 минути.

карактеристики

Батеријата UGREEN MagSafe доаѓа да ги задоволи потребите на многу корисници кои сметаат дека батериите MagSafe се многу погодни за употреба, но имаат премал капацитет. Па, со капацитет од 10.000 mAh, оваа батерија може да го надополни iPhone 13 Pro Max двапати, оној со најголем капацитет, без проблеми. Со компатибилноста на системот MagSafe можеме да ја прикачиме батеријата на задниот дел од нашиот iPhone и преземете одговорност за повторно полнење. Очигледно се соочуваме со голема и тешка батерија, како би можело да биде поинаку: 350 грама и големина слична на онаа на iPhone 13 Pro.

Можностите за полнење што ги нуди батеријата се неколку. Можеме да го користиме MagSafe системот за да го надополниме нашиот iPhone со моќност од 7,5W, максимум што го дозволува Apple доколку системот MagSafe не е сертифициран. Но, да не заборавиме дека MagSafe е безжичен полнач со магнети, па затоа кој било уред ќе може да се полни ако поддржува Qi безжично полнење, единственото нешто што нема да можете да го направите е магнетно прицврстување ако немате MagSafe. Можеме да ги наполниме нашите AirPods, па дури и паметни телефони од други брендови.

Имаме и две USB порти. Еден од нив е USB-C Power Delivery 3.0 на 20W, кој е компатибилен со брзото полнење на iPhone, овозможувајќи ви да наполните до 50% од батеријата за 30 минути. Другиот е USB-A Quick Charge 3.0 на 18W. Сите три системи за полнење може да се користат истовремено. Четири LED диоди ќе ја покажат преостанатата батерија на уредот и копче за вклучување ќе ни овозможи да ја активираме и деактивираме батеријата.

Конечно, има метална ногарка со која можеме да ја претвориме батеријата во потпора, за да можеме уживајте во филмови, серии, фудбалски натпревари или игри со iPhone поставен на нашето биро додека батеријата се полни. Како држач е доста стабилен и може безбедно да се користи на работната маса, фиоката за седиште во авион или воз или на која било рамна површина.

Мислење на уредникот

Бидејќи е MagSafe батерија, овој UGREEN додаток има повеќе од доволно капацитет за две полнење на iPhone и USB порти за полнење до три уреди истовремено. Цената што мора да биде лагар е голем и тежок додаток, но за оние на кои им треба голема надворешна батерија, тоа сигурно ќе ги надомести. Неговата цена е 45 евра на Амазон (линк).

UGREEN MagSafe батерија
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
45
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Издржливост
  Уредник: 100%
 • Завршува
  Уредник: 80%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Капацитет од 10.000 mAh
 • Две USB порти за брзо полнење
 • Индикатор на батеријата LED диоди
 • штанд за биро

Contras

 • Голем и тежок

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.