UGREEN USB-C 65W полнач, наполнете ги сите ваши уреди со овој мал полнач

Загрижени сте што вашиот следен iPhone не вклучува полнач во кутијата? Па, тоа е можност да се добие оној што е способен наполнете ги вашите iPhone, iPad, MacBook и Apple Watch со многу мала големина, како UGREEN USB-C 65w што ви го прикажуваме подолу.

Овој нов полнач од UGREEN е произведен со употреба на галиум нитрид (GaN) за да се постигне неверојатна ефикасност на полнењето и ни овозможува да се поврземе до четири уреди истовремено користејќи ги неговите три конектори за испорака на напојување USB-C и друга врска USB-A. Вкупната моќност на полначот е 65W, што се дистрибуира на следниов начин:

 • USB-1 и USB-2: секој до 65W
 • USB-C 3: до 18W
 • USB-A: до 22.5 W

USB-C портите се компатибилни со протоколите за испорака на напојување 2.0 и 3.0, како и со други протоколи (брз полнеж 4.0, Samsung AFC, итн.) Тоа значи дека ако го користите вистинскиот кабел (испорака на USB-C до молња можете да наполнете 50% од батеријата на вашиот iPhone за само 30 минути, или пополнете ја батеријата на вашиот iPad Pro или дури и вашиот MacBook Air или Pro со соодветните кабли USB-C до USB-C.

Од портите USB-C, првиот е оној што ќе поддржува најголема моќност во случај да користите неколку порти истовременоЗапомнете го ова ако сакате да го наполните вашиот MacBook затоа што ако го поврзете со друга порта може да нема доволно енергија за да го наполни, во зависност од моделот MacBook што го имате.

UGREEN заврши одлична работа за минимизирање на големината на полначот и тие постигнаа уред кој со малку повеќе од големината на полначот MacBook Air (USB-C 30W) ни нуди до четири врски, овозможувајќи ни да ги наполниме нашите MacBook Air, iPad, iPhone и Apple Watch истовремено. И, исто така, цената на овој UGREEN полнач е многу пониска од полначот на Apple. Запомнете дека нема да можеме да надминеме 65W излезна моќност во кое било време, па ако поврземе повеќе уреди од сметката, товарот што го добиваме можеби нема да биде толку брз како што може да помислиме.

 

Мислење на уредникот

Ако барате полнач за испорака на напојување USB-C, треба сериозно да размислите за овој што го нуди UGREEN. Четири порти за полнење, моќност до 65W, испорака на напојување USB-C и навистина мала големина се неговите главни доблести, иако не можеме да ја изоставиме огромната доблест да имаме навистина добра цена, бидејќи Чини 49,99 евра на Амазон (линк) И Доколку го користите купонот што ни го нуди UGREEN сега од Амазон, ќе заштедите 10 €, па неговата цена ќе биде 39,99 €.

ЗЕЛЕН USB-C 65W
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
49,99
 • 80%

 • ЗЕЛЕН USB-C 65W
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 100%

Добрите

 • Четири порти за полнење
 • Поддржува брзо полнење на iPhone
 • Многу компактна големина
 • Одлична цена

Contras

 • Што не е празно?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Мауро Дијаз dijo

  Истиот полнач можете да го купите на страницата Угрин на АлиЕкспрес, за многу помала сума