WhatsApp мрачен режим сега е достапен

Темниот режим влезе во нашиот живот преку влезната врата, далеку од она што го разбиравме по дизајн со години наназад, сега повеќето уреди имаат свои прилагодувања во однос на темниот режим, обидувајќи се да го подобрат нашиот одмор, потрошувачката на батерија и да не оставаат видливи ноќе. WhatsApp има тенденција да го прифаќа прилично смирено поголемиот дел од времето, и ова немаше да биде исклучок. Конечно WhatsApp веќе го започна темниот режим на својата апликација за iPhone преку неодамнешно ажурирање, Беше време, корисниците исто така да можат да уживаат во оваа одлика на WhatsApp.

Оваа опција беше достапна во „бета“ верзијата на WhatsApp некое време, сепак се повторуваше за да се примени на официјалната верзија. Покрај тоа, постоеја постојани поплаки за начинот на кој WhatsApp заврши со усвојување на „темниот режим“ со нијанси кои не изгледаа целосно црни. Компанијата дефинитивно објави ажурирање што ни овозможува да уживаме во мрачен режим комплетно што ќе ни овозможи, меѓу другото, да заштедиме малку батерија, бидејќи белите бои кои преовладуваа во позадината на WhatsApp и неговиот кориснички интерфејс и помогнаа на нејзината веќе голема потрошувачка на батерија.

Оваа функционалност теоретски ќе се конфигурира во Поставки> Разговори> Тема> изберете „Темно“. Сепак, на iOS не можам сосема да ја пронајдам таа функционалност (што сè уште не чини активна), така што темниот режим се активира едноставно со активирање на темниот режим воопшто во оперативниот систем, така што автоматски се синхронизира со нашите рутини. Дефинитивно, иако без многу брзање, WhatsApp значително го подобри развојот на својата апликација бидејќи е дел од групацијата Facebook Inc, па затоа не можеме да се жалиме воопшто. Време е да испраќате пораки под капакот, без страв од слепило.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

8 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Дејвид dijo

  Па, тоа ќе ве активира затоа што она што ми е ...

 2.   уште едно dijo

  Може ли некој да ми каже каде да го најдам дното на сликата за разговор на статијата?
  Ви благодариме!

 3.   санти dijo

  Можеш ли да ми го поминеш дното на вселената? Ви благодарам !

 4.   Јас сум dijo

  Можете ли да ми ја пренесете позадината на разговорот во WhatsApp што ја гледате на сликата од статијата? Тоа е одлично.

  1.    Мигел Хернандез dijo

   Во нашата група за телеграми го споделивме http://www.telegram.me/podcastapple

 5.   Џони dijo

  Во телеграмата пишува дека вашиот корисник повеќе не постои, дали може да го споделат со други средства?

  1.    Луис Падилја dijo

   Тука ја имате врската: https://t.me/joinchat/ADpKFz7wfwmtsN4eIRZH9w

 6.   Javавиер dijo

  Ве молам, би сакал да ја имам таа позадина за мојот iPhone. Како можев да го направам тоа? Благодарам