WhatsApp ќе го подобри системот за побарувања во апликацијата

WhatsApp

Апликацијата за пораки продолжува незапирлива во дизајнирањето на нови можности и функционалности што на крајот привлекуваат корисници. Најновата што веќе ја споменавме овде, а тоа е што WhatsApp веќе ја спроведува на фазен начин можноста за испраќање фотографии што можат да се гледаат само од приемникот само еднаш.

Сега WhatsApp планира да ја подобри техничката поддршка на услугата за клиенти, Тоа ќе овозможи можност за барање на вашата блокирана сметка директно од апликацијата, без прибегнување кон веб-страницата за поддршка. Без сомнение, нешто што дефинитивно ќе им донесе радост на оние кои биле неправедно блокирани од грешка или која било друга причина.

Од WABetaInfo, многу корисници имаат проблеми со заклучувањето на корисничката сметка без очигледна причина, сето тоа укажува на чувствителниот алгоритам за прегледување уметнички дела, можеме да замислиме. Сепак, на сето ова ќе му дојде крајот сè додека апликацијата веќе се подготвува да добие нова верзија што ќе ви овозможи да ја користите низа алатки дизајнирани така што корисниците можат лесно да ги обноват своите сметки во случај на забрана. Досега, овој тип на прашања за техничка поддршка не можеше да се направи преку самата апликација, но се бараше поврзување со мрежата на WhatsApp преку конвенционален прелистувач.

Овие можности најпрво ќе допрат до корисниците на Андроид, барем така го открија првите бета верзии, И покрај фактот дека идните верзии на iOS веќе се подготвуваат да го добијат претходно споменатото ажурирање, веднаш по оној што го вклучува овој нов систем што го спомнавме пред неколку дена за можноста да се утврди дека испратената фотографија може да се види во една прилика, капацитет кој веќе беше интегриран во другите услуги за пораки поврзани со Фејсбук, поточно Инстаграм.

WhatsApp продолжува да ги зголемува своите можности и да ја подобрува својата оптимизација, нешто што го цениме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.