WhatsApp ќе дозволи групи од 256 лица

WhatsApp-3D-Touch

Групите во апликациите за размена на пораки се најдобриот начин за брзо информирање на група луѓе, но исто така е и еден од најдобрите начини да се одвлечете од себе. Сигурно во вашата апликација WhatsApp сте во непарната група и одеднаш некој коментира што било, без оглед колку е незначителен, и сите почнуваат да коментираат за тоа брзо, така што нашиот уред почнува да звучи непрестајно. Случајно, ова секогаш се случува кога гледате филм што ве интересира, на состанок, на час ...

Ако вашата омилена апликација за пораки е WhatsApp досега, знаете дека бројот на корисници за групи беше ограничен на 99, вклучително и нас. Се чини дека групите станаа важна алатка за комуникација помеѓу корисниците и оние 99 корисници им недостасуваат на многу луѓе. WhatsApp, што е чудно, го сфати проблемот и дека некои корисници може да престанат да ја користат апликацијата за да се префрлат на други платформи и одлучи да го продолжи ограничувањето на корисниците по група на 256 члена. Ако во група од 15 лица, можеме да полудиме, не сакам ни да мислам што може да се случи со група од 256 луѓе.

На овој начин, WhatsApp следи во пресрет на своите ривали како што е Telegram, што ви овозможува да креирате групи со повеќе од 1000 члена. Иако разликата помеѓу двете платформи е огромна, бидејќи пред неколку дена, ќе ве информираме за бројот на корисници на апликацијата за пораки на WhatsApp: повеќе од една милијарда групи кои исто така се вклучени во повеќе од една милијарда групи кои испраќаат повеќе од 42.000 милиони пораки дневно и споделуваат повеќе од 1.600 милиони фотографии. Ајде, вистинско лудило од фигури.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.