Пристигнуваат новите функции на WhatsApp што сите ги очекувавме

WhatsApp

WhatsApp продолжува со темпото на ажурирања и новите функции кои ја прават апликацијата најинтересна алтернатива на пазарот на апликации за пораки. Сега можете тивко да ги напуштите групите, да изберете кој ве гледа на интернет и да блокирате слики од екранот на WhatsApp. Додатоци кои ќе ја подобрат вашата приватност и вашата интеракција со апликацијата.

Сите овие функционалности ќе почнат постепено да се шират меѓу корисниците на iOS во текот на овој месец август. Веројатно е дека некои од овие функции не се достапни на вашиот уред, затоа ви препорачуваме да ја рестартирате апликацијата или да продолжите да чекате, бидејќи распоредувањето ќе биде закочено.

  • Тивко оставете ги групите: Луѓето ќе можат да ја напуштат групата приватно, без да мора да ги известуваат сите учесници. Сега наместо да се извести целата група при излезот, ќе бидат известени само администраторите.
  • Изберете кој може да гледа кога сте онлајн: Гледањето кога пријателите или семејството се онлајн ни помага да се чувствуваме поврзани со другите, но сите имаме моменти кога сакаме да го провериме нашиот WhatsApp приватно. За оние моменти кога сакате да го задржите вашето онлајн присуство приватно, сега постои можност да изберете кој може и не може да гледа кога сте онлајн.
  • Блокирајте слики од екранот за пораки што се поставени да се гледаат еднаш: Функцијата на пораки поставени да се гледаат еднаш е веќе многу популарен начин за споделување фотографии или видеа што не сакате да бидат трајно зачувани. Сега, WhatsApp ќе ја овозможи функцијата за блокирање на снимање во овој тип на пораки за да додаде дополнителен слој на заштита.

Оваа последна опција за блокирање слики од екранот сè уште е во развој кај мал број избрани корисници, па може да се пренесе во септември.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.