Xiaomi Bluetooth метален звучник, малиот и моќен звучник кој секогаш ќе биде со вас

Метал звучник за Bluetooth Xiaomi Јас некогаш прочитав коментари дека аудиото што го нуди звучникот на iPhone не е лошо. Но, дали можете да слушате музика од неа? Едноставно, не, или не, ако она што го бараме е минимум квалитет. Ако сакаме да слушаме музика од iPhone без слушалки и со тој минимум квалитет на кој се повикувам, ќе ни треба надворешен звучник и добра опција ќе биде Метал звучник за Bluetooth Xiaomi, звучник мал како кутија за моливи што можеме да го однесеме насекаде, совршен за датумите во кои сме.

Металниот звучник Bluetooth Xiaomi е мал звучник компатибилен со уреди што користат Bluetooth 4.0, за да можеме да го користиме на кој било iPhone, iPod Touch или iPad и други уреди без проблеми. Покрај тоа, ние исто така можеме да ги користиме звучникот и интегрираниот микрофон како слободни раце, што ќе додаде одредена удобност кога слушаме музика и ако не повикуваат на телефон.

Металниот звучник Bluetooth Xiaomi секогаш ќе биде со вас

Метален звучник Xiaomi Bluetooth3

 

Од друга страна, ако не сакаме да го поврземе со нашиот iPhone, овој компактен предлог на Xiaomi има а microSD слот, така што можеме да додадеме музика од кој било компјутер (исто така Linux) и да ја слушаме без да го поврземе звучникот со кој било уред. Се разбира, логично, ако ја користиме картичката microSD, нема да имаме пристап до Apple Music, Spotify или било која услуга за стриминг музика.

Метал звучник за Bluetooth Xiaomi

Овој мал звучник има метална обвивка а внатре има три звучници, од кои едниот нуди повеќе од пристоен бас, нудејќи стерео звук 90dB (A) @ 0.5 mm. Металот придонесува за нашето чувство дека имаме квалитетен звучник иако би се вклопил во задниот џеб на панталоните.

Спецификации

материјал Метал
Рацете слободни Да
Bluetooth v4.0
Одалеченост 5m
Potencia 3W
Канали 2.0
Интерфејс Да
Микрофон Да
Фреквенција на одговор 85Hz ~ 20KHz
Држач за картички MicroSD (TF) до 32 GB
Вклучена е батеријата 1500mAh Li-јон
Време на игра Околу 8 часа
Димензии 16.8 2.45 cm x cm x 0.58 см
тежина 270gr

Метал звучник за Bluetooth Xiaomi е достапен во сина, црвена, златна и розова боја за а цена од 37,82 €, прифатлива цена како што ни користеше кинеската компанија и дека, ако ја додадеме на нејзината големина и функциите што ни ги нуди, можеме да кажеме дека, уште еднаш, Xiaomi удри во ноктот за да понуди ни е добар звучник што ќе служи како додаток за нашиот iPhone. Секако, ако го однесете на базен, внимавајте да не се навлажни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Пурехабански dijo

    Каде е посигурно да го купите за да избегнете имитации?