Преглед на банката EasyAcc 20.000 mAh

Во последниве години, видовме како батеријата на нашите уреди останува практично непроменета, барем откако Apple започна да ги усвојува екраните со поголема големина и резолуција, бидејќи компанијата се фокусираше на подобрување на потрошувачката на енергија процесор, спротивно на она што можеме да го најдеме во екосистемот Андроид.

Паметните телефони управувани од Android ги немаат истите предности што можат да ги имаат терминалите на Apple, оттогаш оперативниот систем не е оптимизиран за истите компонентиОттука, многу производители избираат да ја зголемат големината на батеријата за да понудат поголема автономија. Но, кога ова е готово, без разлика дали станува збор за iPhone или уред со Android и немаме приклучок во близина, банките за напојување се најдобро решение.

Иако е точно дека денес енергетските банки се многу популарни, тие веќе некое време да бидат дел, тие видоа зголемување на нејзината големина и моќност за да се овозможи поголем капацитет за полнење и со тоа да го прошириме опсегот на уреди со кои можеме да го користиме. Не е тешко да се најде банка за напојување со капацитет од 10.000 20.000, па дури и XNUMX XNUMX mAh со која ќе можеме да ги полниме нашите iPhone, iPad или дури MacBook во различни прилики.

Денес ја анализираме енергетската банка EasyAcc, модел што ни нуди Капацитет од 20.000 mAh, повеќе од доволно за да ги полниме нашите iPhone и iPad во неколку наврати без да ги наполниме повторно. Оваа основа за полнење, која на почетокот може да изгледа тешка, без да се споредува со традиционалните банки за напојување кои едвај ни дозволуваат да го полниме iPhone еднаш, може да стане фантастична алатка од ден на ден, особено кога ќе излеземе од дома со iPhone и iPad, знаејќи дека интензивно ќе ги искористиме обете, но не знаеме кога ќе се вратиме.

Исто така е идеален за кога одиме а викенд далеку, и не сакаме да ги земаме полначите на сите уреди, бидејќи ни нуди доволно автономија за да останеме заглавени на последниот ден од патувањето. Покрај тоа, тој е идеален за кога одиме на терен и не сакаме тој звучник што заборавивме да го вчитаме во последен момент, да ја направи журката горчлива.

Карактеристики на енергетската банка EasyAcc

Оваа основа за полнење е достапна само во црно со портокалово обложување однадвор. Направен е од пластика отпорна на падови од ниски височини. Квалитетот на градбата е повеќе од прифатлив и неговите заоблени рабови го прават многу удобен за носење во рака. Покрај тоа, можеме поставете го вертикално благодарение на рамната основа што се наоѓа на дното.

 • Компатибилен со брзо полнење 3.0. На овој начин, можеме да го полниме нашиот уред за само 35 минути до скоро 80%.
 • Има вградена фенерче.
 • Капацитет: 20000 mAh x 3.7 V = 74 Wh
 • Вид на батерија: Литиум-јонска полимерна батерија
 • Микро USB влез: DC 5V ~ 9V / 2A, 9V ~ 12V / 1.5A
 • Паметен излез: DC 5V / 3.1A (максимум)
 • Излез на QC 3.0: DC 5 ~ 6V / 3A, 6 ~ 9V / 2A, 9 ~ 12V / 1.5A
 • Излезни врски: 1 брзо полнење, 1 USB-C. 2 USB-A.
 • Поврзувања за полнење: microUSB и USB-C

Димензии и тежина

Има батеријата EasyAcc димензии 16,7 х 2.2 х 8 см и тежина од 408 грама. Иако е точно дека, како што коментирав погоре, тежината може да биде преголема, ако ги земеме предвид капацитетот што го нуди и неговата функционалност, брзо ќе заборавиме на оваа мала непријатност што ќе ја најдеме во сите енергетски банки со слично складирање капацитет

Содржина на кутија

Внатре во кутијата ја наоѓаме енергетската банка придружена со кабел за полнење микро USB и упатство за употреба. Полначот за полнење на основата за полнење не се вклучени, со цел да ја намалиме цената на производот, бидејќи сите имаме мобилен полнач со кој можеме да ја наполниме оваа енергетска банка без никаков проблем.

Слики на енергетската банка EasyAcc

Мислење на уредникот

Енергетска банка EasyAcc
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
36,99 €
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Капацитет
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 85%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 95%

Добрите

 • Приклучок за брзо полнење
 • Светилка
 • Брзина на вчитување
 • USB-C

Contras

 • Тежина (иако сите батерии од овој стил имаат тенденција да тежат исто)

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.