Afterpulse го демонстрира потенцијалот на Apple TV во видео игрите

Пулс

Веќе долго време зборуваме дека видео игрите за мобилни уреди се приближуваат до оние на видео конзолите, но сепак имаше многу скептици кои сметаа дека играта на iPhone никогаш нема да биде иста како на конвенционалната видео конзола. Сепак, работите се променија со новиот Apple TV, неговите компатибилни контроли и игри како Afterpulse кои покажуваат дека игрите со видео конзоли сега се реалност на уредот Apple, и за графика и за игра. И згора на тоа, тоа е бесплатно ... Може ли да побарате повеќе?

Пред да ви го прикажам трејлерот на оваа исклучителна игра, важно е да посочите нешто што за секој што сака навистина да игра со новиот Apple TV треба да биде многу јасно: потребен ви е MFi контролер како Steelseries Nimbus, практично единствената што вреди да се стекне сега. Играњето со Siri Remote е скоро невозможно во овој тип на игра, како што беше случајот со Modern Combat 5, и покрај напорите на развивачите да ги прилагодат контролите на контролното копче на Apple TV.

Сега да: ние седиме на софата со далечинскиот управувач во рацете и Afterpulse напред. Да не беше фактот дека уредот што го поврзавме со нашата телевизија е мал црн квадрат и не е голема конзола за игри, ќе беше навистина тешко да се реализира. Графиката, флуидноста и реализмот на видео играта се навистина неверојатни. Работата на развивачите во овој «стрелец» што е направено по мерка за технологијата на Apple „Метал“ е исклучително, и тоа покажува од првата минута кога го играте.

За што станува збор за играта? Тоа навистина е најмалку важно: пука и пука. Малку друго освен некоја стратегија за да не те убијат први. Важното нешто за Afterpulse не е заплетот, ниту 35-те достапни оружја, ниту прилагодувањето на вашиот карактер. Или режим за мултиплеер на Интернет каде 8 играчи се борат едни со други за да видат кој кого убива. Тоа е најмалку, и ќе го видите веднаш штом ќе го пробате. Afterpulse е достапна за кој било компатибилен iOS уред (iPhone 5s наваму, iPad Mini Retina наваму и iPad Air наваму) и исто така е бесплатен.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Фидел Лопез dijo

    Ги гледам графичките ништо повеќе од PS3, помалку од она што е моментално „одлична конзола“.