AirFly, приклучок за приклучок за вашите Airpods (и сите слушалки со Bluetooth)

AirFly Twelve South

Кога Apple го испушти приклучокот за приклучок на iPhone, многумина имаа сомнежи и поплаки. Во мојот случај, сите слушалки што ги користев со iPhone веќе беа Bluetooth, па го немав тој проблем.

Сепак, Имав спротивен проблем. Имаше уреди кои немаа Bluetooth и затоа не можев да ги поврзам слушалките што беа само Bluetooth.

TwelveSouth создаде, сега кога Airpods почнаа редовно да се гледаат на улиците, уред способен да претвори кој било застарен приклучок за приклучок во уред со Bluetooth можност да го испрати звукот до нашите слушалки.

AirFly, по име и по дизајн, Тој е специјално дизајниран за употреба со забава во авиони. Иако, тие самите признаваат дека не секој ги користи овие системи (за тоа имаме MacBook или iPad), но тоа AirFly може да се користи за која било друга ситуација.

Во мојот случај, Сметам дека е особено корисно да се користат слушалки со Bluetooth со телевизори едноставно и погодно. Уредите како што е Apple TV имаат Bluetooth и се способни за поврзување со слушалки, но повеќето телевизии и други медиумски центар Тие не се способни, но имаат приклучок за приклучок што можеме да го искористиме со AirFly.

AirFly е со големина на полето Airpods. Доаѓа со мал машки приклучок кабел на двата краја и лесно се поврзува. Едноставно, треба да го притиснеме копчето за поврзување на AirFly и на нашите Airpods (или која било друга слушалка со Bluetooth), и тоа е тоа.

Веќе постоеја слични уреди на пазарот, и Bluetooth предаватели и Bluetooth приемници, но TwelveSouth, во овој случај, го обезбедува неговиот квалитет и уредот изгледа идеален ако треба да додадеме можности за поврзување со Bluetooth на уредот.

AirFly ветува 8 часа репродукција и се полни со USB кабел. Проблемот е во тоа што останаа без нив поради успехот, но можете да го нарачате сега на Твојот веб-сајт за 39.99 американски долари и ќе се испорача на 21 мај. Патем, можете да платите со Apple Pay.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.