Twelve South AirFly Pro сега е достапен во продавницата на Apple

воздух мува про

Минатата година, момчињата од Дванаесет Југ го лансираа AirFly, мал уред што го претвора секој уред во кој ќе се поврзете компатибилен со Apple AirPods или кои било други безжични слушалки за уши. Една година подоцна, тие само што ја претставија AirFly Pro со подобрена верзија со поголема автономија и компатибилна со две истовремени врски.

Оваа нова генерација сега е достапна во физичките и онлајн продавниците на Apple ширум светот. Бидејќи се насочени кон корисниците на производите на Apple, тоа ни овозможува да ги поврземе и нашите AirPods и Beats на многу едноставен начин, идеално за кога сакаме уживајте во системот за забава на авиони, спортувајќи на неблагодарна работа во теретана...

Ние исто така можеме да го поврземе со стар звучник или со помошното поврзување на нашето возило за да го испратиме звукот на нашиот iPhone. За разлика од првата генерација, траењето на батеријата е 16 часа, двојно подолго од првото. Приклучокот за полнење е USB-C, има димензии 10,92 високи, 2,6 см ширина и 1,09 длабоки со вкупна тежина од 15 грама.

Карактеристики на AirFly Pro

  • Ви овозможува да поврзете до уредот два безжични слушалки за да можат две лица да го слушаат истото аудио.
  • 16 часа автономија.
  • Тоа ни овозможува да го поврземе со Aux-in приклучокот на возилата за да уживаме во нашата омилена музика во нашиот автомобил.

Оваа втора генерација на AirFly Pro има цена во Apple Store од 59,95 евра, и вклучува торба за патување за складирање, капак со приврзок за клучеви и кабел за полнење USB-C до USB-A.

Овој уред не е ништо повеќе од Bluetooth предавател и приемник што може да се поврзе со приклучокот за слушалки повисока цена на различните модели што во моментов можеме да ги најдеме на Амазон. Единствената предност во однос на овие не е само гаранцијата што ја нуди брендот, туку и компатибилноста со кој било производ на Apple, било да е тоа AirPods или било какви слушалки со Bluetooth од фирмата Beats.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.