AirFly Pro, за да можете да ги користите AirPods со кој било уред

Twelve South го лансираше AirFly Pro, мал додаток кој го претвора секој уред со приклучок за слушалки во Bluetooth-уред на кој можете да ги поврзете омилените безжични слушалки. Но, тоа е исто така приемник, кој ви овозможува да го однесете звукот од вашиот iPhone до која било аудио опрема со влез за приклучок. Суштинско две-во-едно за секој што сака да се ослободи од незгодните кабли еднаш и засекогаш. Ние го тестиравме и ви ги кажуваме нашите впечатоци.

Без кабли, без ограничувања

И покрај фактот дека слушалките со Bluetooth доминираат на пазарот, ние сепак се наоѓаме во секојдневни ситуации во кои не можеме да ги користиме, а тоа е проблем за оние од нас кои се навикнавме на нив и не сакаат да откажете се од удобноста што ја имаме. Или затоа што аудио-изворот нема Bluetooth-врска, како што се наоѓаат во некои машини за вежбање, или на екраните на возови и авиони, или затоа што производителите ставаат апсурдни ограничувања, како на пример во видео-конзоли или телевизии, резултатот е крај истото: мора да прибегнеме кон каблите на целиот живот.

Размислувајќи за овој Дванаесет југ започнат многу одамна Airfly, Bluetooth адаптер кој сега е обновен со новата генерација наречена AirFly Pro, кој го подобрува својот претходник со нов дизајн и нови карактеристики. Тоа е мал адаптер со стил многу конзистентен со AirPods кутијата и иста светло бела боја, кој има приклучок за приклучок за да обезбеди Bluetooth конекција на кој било уред со ваков тип на аудио излез.

Неговиот едноделен дизајн, мал и лесен, го прави совршен за носење во вашиот џеб или во која било торба, а исто така има капаче што овозможува да се користи како прстен за клучеви, идеално на пример за клучот од шкафче за салата . Вклучена е и торба за носење и кабел за полнење USB до USB-C. Работи на батерија и има автономија до 16 часа, повеќе од доволно дури и за најдолгото патување што можеме да го направиме.

Предавател за два слушалки и Bluetooth приемник

Меѓу новите функции што ги носи овој AirFly Pro, се издвојува можноста за користење на два пара слушалки за уживање во аудиото во друштво, така што ќе можете да го слушате филмот со вашиот придружник или да играте Nintendo Switch како двојка без да морате вознемири кој спие на предното седиште. Режимот за врска е многу едноставен и не ви треба интервенција на мобилниот за тоа. Едноставно, притиснете го и држете го единственото копче на AirFly Pro за да ги поврзете слушалките или притиснете двапати за да го поврзете вториот пар.

За навивање, овој AirFly Pro е и Bluetooth приемник, што значи дека можете да го испраќате звукот на вашиот iPhone до која било опрема што има аудио приклучок. Звучник без Bluetooth? Автомобил што нема безжична врска? Па, ако имаат помошен влез, веќе можете да користите Bluetooth на вашиот мобилен телефон за да слушате музика. Промената од предавател до приемник (и обратно) се врши со помош на мал прекинувач од страната на уредот, што е невозможно.

Квалитетот на звукот е она што можете да го очекувате од која било Bluetooth-врска, тој е стабилен, без досадни намалувања. Со последното ажурирање на AirPods Pro забележав дека звукот на звукот се намалува нешто, но ништо важно. Дванаесет Југ веќе работи со Apple за да најде решение за овој мал проблем, но јас инсистирам, само треба да го зголемите звукот на изворот на звук малку повеќе и тоа е тоа. Има ограничување што треба да се спомене кога се користи со конзоли за видео игри: не можете да разговарате со вашите колеги гејмери ​​преку Интернет. Beе можете да го слушнете звукот на играта, но нема да можете да го пренесувате вашиот глас. AirFly Pro може да биде предавател или приемник, но не и двете во исто време.

Мислење на уредникот

AirFly Pro решава прилично чест проблем, но тоа го прави и со стил. После неколку години производство на додатоци за уредите на Apple, Twelve South успеаја да ја искористат својата експертиза за да направат уред. лесен за ракување, лесен, дискретен и пред сè, многу функционален. Неговиот двоен аспект (предавател / приемник) му дава и плус што го прави уредот што треба да го заборавите за каблите еднаш засекогаш. Исто така, има цена од 55 долари на веб-страницата на Дванаесет Јужна, наскоро ќе бидат достапни на Амазон и другите онлајн продавници.

воздух мува про
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
$ 55
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Ракување
  Уредник: 90%
 • Автономија
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Добар дизајн
 • Лесно ракување
 • Испраќач и приемник
 • Добра автономија

Contras

 • Не пренесува на два начина истовремено

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.