Следната година AirPods ќе го делат дизајнот со Pro

аеродроми про

Се чини дека AirPods на Apple за 2021 година би биле слични по дизајн и според она што го вели познатиот аналитичар на KGI, Минг-Чи Куо, новите модели ќе пристигнат со овој SiP користен во сегашниот AirPods Pro.Ова не е ништо повеќе од внатрешната промена на дизајнот на слушалките што би донесела промени во нив, па се очекува овие да бидат наследници на сегашната AirPods и со општа големина нешто помала од вообичаеното.

За можното AirPods Studio се зборуваше подолго време, ова би биле типичните слушалки за нараквици додека AirPods и AirPods Pro би биле исти во дизајнот или многу слични. Логично, внатрешноста на овие ќе варира во зависност од моделот, но AirPods може да направи скок кон сегашниот дизајн на Pro. Можеме да кажеме дека AirPods 3 и AirPods Pro би биле многу слични однадвор.

Од друга страна, очигледно е дека предвидувањата на Куо секогаш ја генерираат таа мисла за нешто логично и тоа е тоа Се чини дека е јасно дека AirPods и AirPods 2 може да одат по патот на сегашниот AirPods Pro во однос на дизајнот. Новите AirPods ќе пристигнат во 2021 година ако се точни предвидувањата на Куо и останатите аналитичари, па логично е делумно да го сменат дизајнот. Останува да видиме што конечно ќе се случи со следната генерација на популарниот AirPods Pro, но надвор од некои внатрешни промени, се чини дека малку подобрувања може да имаат. Ова е далеку, затоа бидете трпеливи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.