AirPods можеше да достигне 4 милијарди долари, надминувајќи ги најдобрите податоци за продажба на iPod

аеродроми про

Неодамна зборувавме за Можност AirPods да бидат вклучени во пакувањето на некои iPhone Pro, прилично малку веројатна идеја со оглед на тоа колку овие слушалки им одговараат на момците во Купертино. И дали е тоа тие се продаваат како хурос... Тие ги надминуваат сите очекувања и дека немаат цена што можеме да ја кажеме „економска“, иако е точно дека може да се најдат по поевтини цени на пазарот. На AirPods ќе имаше влијание во последниот квартал од 4 милијарди долари за Apple, по скокот ви ги пренесуваме сите детали на оваа вест ...

Вистината е дека познавањето на податоците за продажбата на AirPods е нешто комплицирана задача затоа што Apple никогаш не кажува колку од секој производ продава, можете само да знаете дискриминирајќи ја можната продажба на Apple Watch и HomePod врз основа на продажбата на други години за да ја видат продажбата што ја имаа на AirPods во категоријата Носиви и дома. Вака момчињата Асимко би го заклучиле обем на продажба близу 4 милијарди долари за овие AirPods.

Некои мали слушалки кои се продаваат многу добро и за кои, како што ви кажавме пред неколку недели, ќе се видеше нивното производство зголемено: Блумберг веќе посочи дека Apple ќе го удвои бројот на произведени единици поради добрата продажба што ја имаа. И најдоброто од сите е тоа тие ќе успеаја да ги достигнат добрите броеви на iPod, вездените уреди на момчињата Купертино. Треба само да одите по улицата за да дознаете како се одвиваше оваа продажба, и дали имате AirPods? Дали размислувате да купите AirPods за оваа божиќна кампања? сигурно сте одговориле да на кое било од двете прашања ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.