Конечно!: AirPods сега се достапни. Испорака за една недела

AirPods сега се достапни На нив несомнено им требаше подолго отколку што многумина претпочитаа, но на чекањето му дојде крај: неколку минути и без претходно објавување, Apple ги вклучи своите слушалки на својата веб-страница и Сега можеме да купуваме AirPods од Apple Store преку Интернет. Во моментот на пишување на овие редови можеме да купиме некои AirPods за веќе познатата цена од 179 € и ќе ги добиеме следниот вторник, 20 декември, барем во Шпанија.

Исто како ние ве напредуваме Вчера по коментарите на Grон Грубер на неговиот подкаст, Apple не пропушти толку комерцијално важни датуми како Божиќ и ќе им овозможи на првите среќници да уживаат во своите AirPods неколку дена пред да започнат празниците на крајот на годината. Имајте на ум, ако Грубер е во право, вреди да се брзаат оние кои се заинтересирани за купување на новите слушалки безжичен од оние во Купертино или наскоро може да се види дека времето на испорака се зголемува од неколку дена на неколку недели или месеци.

Apple успева да ги лансира AirPods пред Божиќ

Датумот на лансирање беше одложуван неколку пати, што првично гарантираше дека можеме да ги користиме овие иновативни слушалки на крајот на октомври. Според последните гласини, доцнењето се должеше на Apple не беше во можност да го синхронизира звукот на двата слушалки, нешто што веројатно беше проблем со софтвер. Вчера беше објавена последната верзија на iOS 10.2 и не е неразумно да се мисли дека новата верзија на iOS вклучува подобрувања во овој поглед.

AirPods се безжични слушалки, односно нема кабел што ги поврзува. Но, она што е можеби поиновативно е кутијата во која пристигнуваат, футрола што освен што ги складира, служи и за полнење на слушалките. Од друга страна, ова поле има и паметна компонента кој, прикачен на чипот W1, може да направи еден од AirPods да се поврзе со спарениот iPhone веднаш надвор од кутијата.

Дали веќе ги купивте AirPods?

AirPods | Comprar.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

7 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Мори dijo

  Але, купено, кај мене дома на 20 декември, 7 дена. Се надевам дека нема да ме разочараат, ве чекам откако ги објавија ...

 2.   Педро Родригез dijo

  Според мое многу скромно мислење, тие се прескапи за мене во Мексико, чинат 3599 УСД !!

 3.   Џонтан02 dijo

  Превозот штотуку е зголемен на 4 недели! DAMN SEA и јас ја поставуваме нарачката сега! Сега нема да ги купувам додека не се намали датумот на испорака!

  1.    Рен dijo

   Секако, не ги купувајте сега затоа што траат 4 недели, затоа чекате неколку недели додека не се намали времето на испраќање и вкупно ќе ги чекате подолго од почетните 4 недели ...

   1.    Џонтан02 dijo

    Јас веќе го порачав на eBay за неколку долари повеќе, но ќе го добијам на 22-ри, тоа беше најдобриот начин да го набавам.

 4.   Пинксо dijo

  Ги побарав попладнево и ми дадоа датум за 30 декември, се надевам дека ќе се одвива исто како кога порачав часовник со јаболка 😉

 5.   Раул Авилс dijo

  Уфф, тие ќе пристигнат на 20-ти, бидејќи еден пријател ме предупреди (намигнување) и не гледам како го ценам тоа!
  Повеќе не сметав дека излегоа оваа година ...