AirPods ќе започне пред крајот на годината

наплаќаат AirPods

И покрај информациите објавени во текот на денешниот ден за доцнењето на лансирањето на AirPods до почетокот на следната година, информации од извори блиски до Apple Тие велат дека нема инструкции во кои се наведува дека лансирањето на Bluetooth слушалките на Apple ќе биде одложено до јануари следната година. Всушност, се чини сосема спротивно според информациите од некои продавници на Apple кои сугерираат дека лансирањето може да се случи во кое било време.

Наводното доцнење на AirPods се појави рано денес во вторникот и Иако веста се засноваше на обични шпекулации, таа се одвиваше како пожар на мрежата. Со цел да се процени апсурдноста на вестите, потребно е да се објасни зошто е тоа. Inventec е еден од добавувачите на AirPods, а некои информации што ги повтори и DigiTimes уверија дека таа компанија очекува големи профити од јануари, не порано. Од таму се заклучи дека AirPods нема да бидат лансирани дури следната година, бидејќи тие ќе бидат генератори на тие придобивки.

И покрај фактот дека Apple никогаш не зборува за такви гласини, AppleInsider успеа да натера некои извори во компанијата, без да го открие неговиот идентитет, да потврдат дека не се планира да се одложи лансирањето до ова доцна. Тоа е повеќе, Вработените во некои продавници на „Епл“ му потврдија дека веќе имаат единици за тестирање на клиенти, дека се дури и веќе обучени за управување со AirPods и дека само чекаат нарачка од „Епл“ да започнат да им покажуваат на клиентите како работат нивните нови безжични слушалки. Значи, се чини дека оние од нас кои планираат да купат AirPods за овој Божиќ, нема да мора да се задоволат со „ваучер за AirPods“ под нашата елка.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.