Новите информации исто така гарантираат дека AirPods ќе пристигнат пред Божиќ

AirPods Знам дека на многу корисници не им се допаѓа што објавуваме контрадикторни информации, но исто така знам дека има и други корисници кои очекуваат какви било податоци од безжичните слушалки на „Епл“, како што е мајската вода. Кога Фил Шилер го претстави AirPods За време на главниот во септември минатата година, тој објави дека можеме да ги купиме од крајот на октомври, но веќе е средината на декември и сè уште ги нема. Некои гласини уверуваат дека нема да можеме да ги купиме до 2017 година, но други извештаи, како најновите, уверуваат дека ќе бидат достапни пред Божиќ.

Најновите информации доаѓаат од раката на Johnон Грубер кој, повикувајќи се на 100% несигурни извори, гарантира дека AirPods ќе пристигнат на време за Божиќните празници, време што во Шпанија официјално започнува следниот четврток, 22 декември, што се совпаѓа со извлекувањето на Божиќ. Според Грубер, AirPods ќе бидат достапни „во следните неколку дена“.

Johnон Грубер: „AirPods конечно ќе пристигнат во следните неколку дена“

Тие се приближуваат да ги пропуштат празниците. Само што слушнав во последните 24 часа, не од многу добро позициониран птичар, туку од птица, дека постои можност да има шепотења во рамките на „Епл“, меѓу луѓето кои работат во физички продавници, дека ќе пристигнат во „следните неколку дена. денови ".

Според она што се чини, Apple не е подготвен да пропушти шопинг време важно како Божиќ, па затоа целото месо го ставија на скара за барем AirPods да се појават овие денови. Лошото е што, ако конечно пристигнат, ќе пристигнат неколку единици, затоа вреди да се обрне внимание и со прст подготвен да купите од Apple Store преку Интернет или од апликацијата на хардверската продавница Apple. Секако, откако го прочитав оној на «не од добро позиционирана птица, туку од птица»Не би имал многу надеж ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.