AirPods Pro може да биде лансиран истиот месец октомври

Apple може да го лансира новиот AirPods Pro на крајот на овој месец во октомври. Ова е барем она што го објавува „China Economy Daily“, кинески медиум кој штотуку ги објави овие вести. Откажувањето на бучавата и дизајнот „во уво“ може да бидат големи разлики во споредба со сегашните AirPods.

Овие нови слушалки може да бидат објавени за време на претпоставениот настан што Apple би можел да го спроведе подоцна овој месец, со скоро непосредна продажба. Повисока цена од сегашниот модел и понапредни карактеристики за овие нови AirPods Pro, кои на овој начин би ја комплетирале опсегот „Pro“ на Apple, кој вклучува компјутери Mac, iPhone и iPad и сега AirPods.

Овие нови AirPods Pro би биле третата генерација на најпознатите слушалки на Apple, со нов дизајн „in-ear“ кој би бил во согласност со новиот режим на поништување на бучавата за подобрување на звукот во бучни средини, еден од ретките недостатоци што може да се најде во сегашниот модел. Овие AirPods Pro би се појавиле со значително повисока цена, околу 260 американски долари, што би било оправдано со оваа нова функција за поништување на бучавата и металната конструкција, што би помогнало во подобро дисипирање на топлината.

Гласините за новите AirPods стануваат сè поупорни, особено затоа што во iOS 13.2, верзија која сè уште е во Бета фаза, се појави нова икона на која се прикажани AirPods со различен дизајн од сегашниот, со дел од силиконски врв како во -слушни слушалки. Се појави и претпоставена анимација на контролниот центар со контрола на функцијата за поништување на бучавата што го поддржува постоењето на овие нови слушалки. Haveе мора да почекаме до крајот на овој месец за да видиме дали гласините се потврдени и дали ги знаеме сите нови карактеристики на овие претпоставени AirPods Pro.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.